الگوی خواب شما به کدام حیوان نزدیک‌تر است؟/ دلفین؛ مضطرب
۱۸ بهمن ۱۳۹۵

الگوی خواب شما به کدام حیوان نزدیک‌تر است؟/ دلفین؛ مضطرب

همه ما بعد از دیدن توانایی عجیب دلفین‌ها برای بیرون پریدن از آب، فکر می‌کنیم که این موجودات دارای انرژی بی‌پایان و فوق‌العاده‌ای هستند. با این‌حال، دکتر بروس (متخصص خواب) ما را با نکات مهمی درباره افرادی که از نظر کرونوتایپ در گروه دلفین‌ها قرار می‌گیرند، آشنا می‌کند. 


دلفین
همه ما بعد از دیدن توانایی عجیب دلفین‌ها برای بیرون پریدن از آب، فکر می‌کنیم که این موجودات دارای انرژی بی‌پایان و فوق‌العاده‌ای هستند. با این‌حال، دکتر بروس (متخصص خواب) ما را با نکات مهمی درباره افرادی که از نظر کرونوتایپ در گروه دلفین‌ها قرار می‌گیرند، آشنا می‌کند. این افراد،‌ انسان‌های عصبی و مضطربی هستند که خیلی سخت به خواب می‌روند. آنان روی جزئیات تمرکز می‌کنند، باهوش هستند و کمال‌گرایی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های‌شان است.


در حیات وحش، این موجودات فقط می‌توانند طوری بخوابند که نیمی از مغزشان فعال باقی بماند و نیمه دیگر استراحت کند. به همین دلیل است که دلفین‌ها به‌طور مداوم مراقب حضور شکارچیان هستند.


افرادی که از نظر نوع کرونوتایپ در گروه دلفین‌ها قرار می‌گیرند، ذاتا عاشق ورزش هستند و شاخص توده بدن (BMI) آنان نیز در محدوده پایین‌تر از متوسط است. با این‌حال، این افراد از خستگی مداوم رنج می‌برند و نمی‌توانند به‌راحتی به فعالیت‌های ورزشی بپردازند.
به‌طور کلی، یوگا یا مدیتیشن، بهترین فعالیت‌های آرام‌بخش برای چنین افرادی به‌حساب می‌آیند. علاوه بر این، بهترین زمان برای خواب آنان هم نیمه‌شب است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11174

افزودن نظر