چطور از سرطان مری پیشگیری کنیم؟/ ریفلاکس معده را کنترل کنید
۱۳ بهمن ۱۳۹۵

چطور از سرطان مری پیشگیری کنیم؟/ ریفلاکس معده را کنترل کنید

شاید استفاده از پنج وعده مصرفی از میوه‌ها و سبزی‌ها در طول روز واقعا برای شما سخت باشد یا اصلا علاقه‌ای به مصرف این حجم از میوه‌ها و سبزی‌ها نداشته باشید. 


درست تغذیه کنید!
شاید استفاده از پنج وعده مصرفی از میوه‌ها و سبزی‌ها در طول روز واقعا برای شما سخت باشد یا اصلا علاقه‌ای به مصرف این حجم از میوه‌ها و سبزی‌ها نداشته باشید. با این‌حال، متخصصان توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از ابتلا به سرطان مری باید این کار را انجام بدهید.


بنابراین، باید از میوه‌ها به‌عنوان میان‌وعده استفاده کنید و انواع میوه‌ها را به غلات صبحانه، دسر و سالاد اضافه کنید. اضافه کردن انواع سبزی‌ها به همه وعده‌های غذایی اصلی هم ضرورت دارد.
علاوه بر این، میزان استفاده از گوشت قرمز و محصولات فرآوری‌شده را در رژیم غذایی کنترل کنید و همیشه از نان‌ها و محصولات تهیه‌شده از غلات سبوس‌دار استفاده کنید.

بیماری ریفلاکس معده به مری را کنترل کنید!
اگر درحال حاضر به سوزش سر معده مبتلا هستید، باید بدانید که‌ استفاده خودسرانه از قرص برای کاهش علائم و بعد هم نادیده گرفتن این بیماری اصلا کار درستی نیست. مراجعه به پزشک برای کنترل بیماری ریفلاکس واقعا ضرورت دارد. این بیماری، یکی از عوامل خطر اصلی در ابتلا به سرطان مری است و کنترل زودهنگام آن می‌تواند به پیشگیری از ابتلا به سرطان مری کمک کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11130

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر