برای مبارزه با سرطان، مصرف انواع توت‌ها را فراموش نکنید
۱۱ بهمن ۱۳۹۵

برای مبارزه با سرطان، مصرف انواع توت‌ها را فراموش نکنید

انواع توت‌ها به‌عنوان بهترین مواد غذایی برای مبارزه با بیماری‌های مختلف، ‌خصوصا سرطان‌ها، شناخته می‌شوند. مطالعات علمی نشان داده‌اند که توت‌ها می‌توانند از بدن در مقابل بیماری‌های قلبی و زوال عقل نیز محافظت کنند.


انواع توت‌ها به‌عنوان بهترین مواد غذایی برای مبارزه با بیماری‌های مختلف، ‌خصوصا سرطان‌ها، شناخته می‌شوند. مطالعات علمی نشان داده‌اند که توت‌ها می‌توانند از بدن در مقابل بیماری‌های قلبی و زوال عقل نیز محافظت کنند. در یکی از همین مطالعات مشخص شده است که مصرف عصاره توت، سرعت رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد. حتی عصاره‌های توت‌فرنگی و تمشک سیاه، بیشترین تاثیر را بر سلول‌های سرطانی کولون باقی می‌گذارند.


توت‌فرنگی، میوه‌ای است سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های مهم مانند ویتامین C و اسید الاژیک. محققان در بررسی‌های آزمایشگاهی متوجه شده‌اند که اسید الاژیک دارای خواص ضدسرطانی ویژه‌ای است که آنزیم‌های مهمی را دوباره به‌کار می‌اندازد. این آنزیم‌ها، عناصر سرطان‌زا را از بین می‌برند و سرعت رشد تومورها را پایین می‌آورند.


توت‌فرنگی حاوی فلاونوئیدهای مهمی است که آنزیم‌های آسیب‌رسان به DNA و مرتبط با سرطان ریه را هم سرکوب می‌کنند. بلوبری هم حاوی آنتوسیانین‌های مهمی است که التهاب را کاهش می‌دهند و به‌عنوان یکی از قدرتمندترین آنتی‌اکسیدان‌ها شناخته می‌شوند.
براساس گزارش‌های بنیاد جهانی تحقیقات سرطان، مصرف تو‌ت‌فرنگی و انوع توت‌های دیگر، ‌خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش می‌دهد و می‌تواند از ابتلا به سرطان‌ دهان، سرطان مری و سرطان معده نیز جلوگیری کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11100

افزودن نظر