افراد لاغر هم دیابت می‌گیرند؟/ کم‌تحرکی، شانس ابتلا به دیابت را بالا می‌برد
۱۰ بهمن ۱۳۹۵

افراد لاغر هم دیابت می‌گیرند؟/ کم‌تحرکی، شانس ابتلا به دیابت را بالا می‌برد

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افراد لاغر و بی‌تحرک هم با خطر بالای ابتلا به پیش‌دیابت روبه‌رو هستند. گزارشی از این مطالعه در American Journal of Preventive Medicine منتشر شده است. 


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افراد لاغر و بی‌تحرک هم با خطر بالای ابتلا به پیش‌دیابت روبه‌رو هستند. گزارشی از این مطالعه در American Journal of Preventive Medicine منتشر شده است.محققان دانشگاه فلوریدا می‌گویند که این یافته‌ها می‌توانند دلیل مبتلا شدن یک‌سوم از آمریکایی‌های لاغر به پیش‌دیابت را روشن کنند.

در این مطالعه، اطلاعات مربوط به بیش از هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت که همگی از نظر سنی بالای ۲۰ سال بودند. همه این افراد از نظر وزنی در محدوده سالم قرار می‌گرفتند و بیماری دیابت در آنان تشخیص داده نشده بود. با این‌حال، همه آنان سبک‌زندگی بدون تحرک داشتند.


یافته‌های نهایی نشان دادند که حدود یک‌چهارم از همه افراد غیرفعال و بیش از ۴۰ درصد از افراد غیرفعال بالای ۴۵ سال، معیارهای لازم برای ابتلا به پیش‌دیابت و حتی بیماری دیابت را دارند.
به‌گفته محققان، هیچ فردی نباید فکر کند که اگر لاغر باشد، دیگر هیچ مشکلی ندارد. افرادی که سبک‌زندگی بدون تحرک دارند، با خطرات جدی و قابل توجهی مواجه هستند. بنابراین، بی‌تحرکی باید به‌عنوان یکی از عوامل خطر برای سلامتی انسان‌ها در نظر گرفته شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=11084

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر