ممنوعیت‌های غذایی در سرماخوردگی/ از آب پرتقال تا نوشابه گازدار
۰۳ بهمن ۱۳۹۵

ممنوعیت‌های غذایی در سرماخوردگی/ از آب پرتقال تا نوشابه گازدار

بعضی از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌توانند باعث بدتر شدن شرایط بیماران مبتلا به سرماخوردگی شوند که در ادامه، به معرفی برخی از همین مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌پردازیم.


وقتی که به آنفلوآنزا یا سرماخوردگی مبتلا می‌شویم، تمایل ما به خوردن مواد غذایی کاهش پیدا می‌کند، اما همه ما در این شرایط باید مواد مغذی ضروری و انرژی کافی را به بدن‌مان برسانیم. با این‌حال، بعضی از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌توانند باعث بدتر شدن شرایط بیماران مبتلا به سرماخوردگی شوند که در ادامه، به معرفی برخی از همین مواد غذایی و نوشیدنی‌ها می‌پردازیم.

 

آب پرتقال

وقتی که بعد از ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دچار سرفه یا گلودرد می‌شوید، نباید از آب پرتقال استفاده کنید، چون مشکل شما را بدتر می‌کند. حالت اسیدی آب پرتقال معمولا شادابی خوبی به ما می‌دهد، اما اگر دچار سرفه یا گلودرد شده باشید، به شما آسیب می‌زند. دکتر تاز باتیا، از اعضای دانشگاه اِموری، می‌گوید: «آب پرتقال حاوی اسید سیتریک است که دیواره ملتهب‌شده گلو را تحریک می‌کند و در مواردی می‌تواند باعث دردناک شدن سرفه و تشدید گلودرد شود».

 

خوراکی‌های تُرد

استفاده از خوراکی‌های تُرد نیز در صورت مبتلا شدن به سرفه یا گلودرد، وضعیت شما را بدتر می‌کند. به‌گفته دکتر باتیا، خوراکی‌های تُرد مانند چیپس سیب‌زمینی، گرانولا و حتی نان‌های تُرد، همگی دارای نوعی بافت ساینده هستند که گلوی ملتهب‌شده را تحریک می‌کنند و به دیواره آن آسیب می‌رسانند.

 

شیرینی‌ها

متخصصان معتقدند که در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، خصوصا بیماری‌های و مشکلات مربوط به معده، مصرف انواع شیرینی‌ها باید متوقف شود. به‌گفته دکتر کریستین آرتور، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Orange Coast Memorial در کالیفرنیا، خوردن خوراکی‌های قندی تصفیه‌شده می‌تواند قابلیت سلول‌های سفید خون برای مقابله با باکتری‌ها را موقتا متوقف کند. تا چند ساعت بعد از مصرف کیک‌ها و کلوچه‌ها، آب‌نبات‌ها،‌ غلات صبحانه شیرین و...، سیستم ایمنی بدن ضعیف‌تر از حالت عادی می‌شود. با توجه به همین وضعیت، کارآمدی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با میکروب‌هایی که شما را مریض کرده‌اند، کاهش می‌یابد. دکتر آرتور می‌گوید: «قندها ذاتا مایعات را از دستگاه گوارش بیرون می‌کشند و همین اتفاق می‌تواند شما را با مدفوع شُل و آبکی و حتی اسهال مواجه کند».

 

با این ۶ خوراکی به جنگ سرماخوردگی بروید

 

غذاهای سرخ‌کردنی و چرب

مصرف غذاهای سرخ‌کردنی و چرب نیز در صورت ابتلا به مشکلات مربوط به معده، ممنوع است. به‌گفته دکتر باتیا، «غذاهای چرب به زمان بیشتری برای حرکت در دستگاه گوارش نیاز دارند و همین ویژگی می‌تواند احساس تهوع را بدتر کند و حتی محرکی برای ریفلاکس اسید معده باشد». از آن‌جایی که این مواد غذایی، اسپاسم‌های عضلانی مربوط به روده را تحریک می‌کنند، باعث تشدید اسهال نیز می‌شوند. بنابراین، مصرف این نوع از مواد غذایی را تا بهبودی کامل، متوقف کنید.

 

قهوه

متخصصان به دوستداران قهوه توصیه می‌کنند که در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، خصوصا مشکلات مربوط به معده، نوشیدن قهوه را تا بهبودی کامل کنار بگذارند. کافئین موجود در قهوه شدیدا ادرارآور است و به همین دلیل می‌تواند میزان ادرار را تا حد زیادی افزایش بدهد و درنهایت باعث کم‌آبی بدن شود. دکتر کریستین آرتور، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Orange Coast Memorial در کالیفرنیا، می‌گوید: «وقتی که بدن با یک ویروس یا هر عفونت دیگری مبارزه می‌کند، میزان آب بدن باید همیشه در سطح مطلوب حفظ شود تا سیستم ایمنی بدن بتواند فعالیت موثرتری داشته باشد. در غیر این صورت، روند بهبودی دچار اختلال می‌شود». مصرف کافئین برای افرادی که بعد از ابتلا به بیماری‌های مختلف دچار اسهال یا استفراغ می‌شوند، شرایط بدتری را ایجاد می‌کند. بنابراین، پرهیز از مصرف قهوه برای این بیماران واقعا ضروری است. درواقع، هم مشکلاتی مانند اسهال یا استفراغ و هم دریافت کافئین، باعث از دست رفتن آب بدن می‌شوند. مصرف کافئین در چنین شرایطی، ‌فقط کمبود آب بدن را تشدید می‌کند. به‌گفته دکتر آرتور، کافئین می‌تواند عضله‌های دستگاه گوارش را تحریک کند و درنتیجه شدت اسهال را افزایش بدهد.

 

نوشابه‌های گازدار

افرادی که علاقه زیادی به مصرف نوشابه‌های گازدار و شیرین دارند، در صورت ابتلا به هر کدام از بیماری‌ها (خصوصا مشکلات مربوط به گوارش و معده) نباید از این نوشیدنی‌ها استفاده کنند. همه نوشابه‌های گازدار مانند قهوه، آب بدن را کاهش می‌دهند. به‌گفته دکتر کریستین آرتور، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Orange Coast Memorial در کالیفرنیا، نوشابه‌های گازدار سرشار از قند هستند که مانع از فعالیت صحیح سیستم ایمنی می‌شوند و فعالیت دستگاه گوارش را هم مختل می‌کنند. دکتر آرتور به افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند فقط از آب آشامیدنی استفاد کنند، مصرف نوشیدنی‌هایی را توصیه می‌کند که حاوی قند کم و الکترولیت‌های آبرسان باشند. بعضی از نوشیدنی‌های ورزشی و نوشیدنی‌های طبیعی مانند آب نارگیل، گزینه‌های مناسبی هستند. علاوه بر نوشابه‌های گازدار، نوشابه‌های رژیمی هم باید در طول دوره بیماری کنار گذاشته شوند. دکتر آرتور می‌گوید: «بسیاری از شیرین‌کننده‌های مصنوعی دارای مولکول‌های بزرگی هستند که تجزیه و هضم آن‌ها براساس روال عادی امکان‌پذیر نیست». همین ویژگی است که افراد را بعد از مصرف نوشابه‌های رژیمی با نفخ، دل‌درد و اسهال مواجه می‌کند.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10998

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر