استرس مداوم باعث نازک شدن موهای بدن می‌شود
۲۷ دی ۱۳۹۵

استرس مداوم باعث نازک شدن موهای بدن می‌شود

می‌توان گفت که موهای سر برای همه افراد از اهمیت خاصی برخوردار هستند و هر گونه تغییری در وضعیت آن‌ها با دقت بررسی می‌شود. با این‌حال، نازک شدن موهای بدن نیز می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات زمینه‌ای خاصی باشد که آگاهی درباره آن‌ها لازم است. 


می‌توان گفت که موهای سر برای همه افراد از اهمیت خاصی برخوردار هستند و هر گونه تغییری در وضعیت آن‌ها با دقت بررسی می‌شود. با این‌حال، نازک شدن موهای بدن نیز می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات زمینه‌ای خاصی باشد که آگاهی درباره آن‌ها لازم است. در ادامه با مهم‌ترین دلایل نازک شدن موهای بدن آشنا می‌شویم.


استرس مداوم
نازک شدن موهای بدن می‌تواند به‌علت استرس زیاد یا وجود بیماری در بدن اتفاق بیافتد. این مشکلات معمولا با کاهش وزن نیز همراه می‌شوند. دکتر مارگارت وایرمن، متخصص غدد درون‌ریز و استاد دانشگاه کلرادو، می‌گوید: «در برخی از مواردی که افراد براساس رژیم‌های غذایی بسیار محدود تغذیه می‌کنند یا کاهش وزن قابل توجه و ناگهانی را به‌علت بیماری تجربه می‌کنند، موهای بدن نازک می‌شوند».


البته این امکان هم وجود دارد که موهای بدن بعد از مواجه شدن فرد با انواع تروما، مانند عمل جراحی سنگین یا زایمان، نازک شوند. در این وضعیت، ریزش مو در فاصله ۶ هفتگی تا ۳ ماهگی پس از تروما، شروع می‌شود. اگر فرد بتواند از عوامل استرس‌زا دوری کند، مشکل نازکی موهای بدن یا ریزش مو هم برطرف می‌گردد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10924

افزودن نظر