آزمایش خون بدون استفاده از سوزن و درد!/ ورود دستگاه‌های مکشی جدید به آزمایشگاه‌ها

آزمایش خون بدون استفاده از سوزن و درد!/ ورود دستگاه‌های مکشی جدید به آزمایشگاه‌ها

محققان دانشکده پزشکی ویسکانسین آمریکا، موفق به اختراع وسیله‌ای برای از بین بردن دغدغه‌های ناشی از انجام دادن آزمایش خون به دلیل ترس از سوزن‌های آزمایشگاهی شدند.


همه ما کسانی را در اطراف خود می‌شناسیم که میانه چندان خوبی با سرنگ و سوزن و آزمایش و آزمایشگاه ندارند. این سوزن‌گریزی و ترس از درد ناشی از تزریق یا خون گرفتن، باعث می‌شود که برخی از افراد، برای مدت‌های طولانی اقدام به انجام آزمایش خون نکنند و به این ترتیب، بسیاری از بیماری‌های آنها تا رسیدن به مراحل حاد، ناشناخته باقی بماند. از طرف دیگر، کودکان هم جزو کسانی هستند که همواره از آزمایش دادن و تزریق فرار می‌کنند و معمولا در موارد نیاز به انجام آزمایش برای آنها، والدین‌شان با چالش‌های فراوانی مواجه می‌شوند. پس چاره چیست؟

 

برای آشنایی با آزمایش کامل خون، کلیک کنید.

 

محققان دانشکده پزشکی ویسکانسین آمریکا، موفق به اختراع وسیله‌ای برای از بین بردن دغدغه‌های ناشی از انجام دادن آزمایش خون به دلیل ترس از سوزن‌های آزمایشگاهی شدند. وسیله اختراعی آنها، دستگاهی مَکنده، یکبار مصرف و به اندازه یک توپ پینگ‌پنگ است که می‌توان با قرار و مالش دادن آن به مدت حدود ۲ دقیقه روی پوست، به افزایش جریان خون در محل قرارگیری دستگاه کمک کرد. با افزایش جریان خون، مَکنده‌ بسیار ریز موجود در دستگاه با ایجاد منفذی بسیار ظریف روی پوست، خون را به درون لوله‌های متصلِ دستگاه به پوست می‌مَکد و آن را برای ارسال به آزمایشگاه آماده می‌کند. شدت مکش خون و منفذ ایجادشده، به قدری کم و ظریف است که فرد در حین انجام آزمایش خون، به هیچ عنوان احساس درد و سوزشی مانند خون‌گیری با سرنگ را حس نخواهد کرد.

طرح اولیه تولید این دستگاه، هنوز در مراحل آزمایشی است و پژوهشگران این طرح هم امیدوارند که بتوانند وسیله اختراعی خود را تا پایان سال جاری میلادی برای تایید به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ارائه کنند. محققان این طرح برای پیشرفت کار خود حدود ۳ میلیون دلار از آژانس پروژه‌های تحقیقات پیشرفته آمریکا، بودجه دریافت کرده‌اند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10914

افزودن نظر

Nabila ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ، ۱۸:۲۷

خیلی عالی میشه اگه اینکارو بکنن