مدیریت خون‌ریزی بینی در زمستان

مدیریت خون‌ریزی بینی در زمستان

خون‌ریزی بینی در فصل زمستان می‌تواند یکی از پیامدهای بی‌خطر ناشی از خشکی بینی باشد، اما به شرطی که این خون‌ریزی به‌صورت مکرر اتفاق نیافتد. بنابراین، در صورت مواجه شدن با خون‌ریزی مکرر بینی، حتما به پزشک مراجعه کنید. 


خون‌ریزی بینی در فصل زمستان می‌تواند یکی از پیامدهای بی‌خطر ناشی از خشکی بینی باشد، اما به شرطی که این خون‌ریزی به‌صورت مکرر اتفاق نیافتد. بنابراین، در صورت مواجه شدن با خون‌ریزی مکرر بینی، حتما به پزشک مراجعه کنید.
براساس گزارش‌های National Institutes of Health، خون‌ریزی مکرر بینی می‌تواند یکی از نشانه‌های ابتلا به بیماری فشار خون بالا، اختلال خون‌ریزی و حتی وجود تومور در بینی یا سینوس باشد.


افراد مبتلا به خشکی بینی معمولا از وازلین برای مرطوب‌سازی و نرم‌سازی سطح داخلی بینی استفاده می‌کنند. اگرچه این کار به‌طور کلی بی‌خطر دانسته می‌شود، اما یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of General Internal Medicine، یافته‌های متفاوتی را در این زمینه نشان می‌دهد. براساس یافته‌های این مطالعه، استعمال وازلین در درازمدت می‌تواند در برخی از موارد نادر به پنومونی لیپوئید (ذات‌الریه)، منجر شود.


پنومونی لیپوئید، نوعی التهاب خطرناک در ریه‌ها است که سلامتی فرد را به خطر می‌اندازد. این وضعیت می‌تواند باعث ایجاد سرفه، درد در قفسه سینه و تنگی نفس شود، و حتی در بعضی از موارد هیچ علائمی نداشته باشد. پنومونی لیپوئید معمولا با قطع استفاده از وازلین،‌ درمان می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10911

افزودن نظر