امنیت روانی کودکان طلاق در خطر است
۲۲ دی ۱۳۹۵

امنیت روانی کودکان طلاق در خطر است

کودکان از بدو تولد تا پایان شش‌سالگی، ذاتا آسیب‌پذیر هستند. در طول دوره طلاق و طی شدن روند جدایی پدر و مادر، احساس خوش‌بختی کودک شدیدا در معرض خطر قرار می‌گیرد و تا حدود زیادی خدشه‌دار می‌شود.


کودکان از بدو تولد تا پایان شش‌سالگی، ذاتا آسیب‌پذیر هستند. در طول دوره طلاق و طی شدن روند جدایی پدر و مادر، احساس خوش‌بختی کودک شدیدا در معرض خطر قرار می‌گیرد و تا حدود زیادی خدشه‌دار می‌شود. متخصصان با توجه به همین نکته مهم، راه‌حل‌هایی را توصیه می‌کنند که احساس امنیت درونی کودک را برای مقابله با مشکلات و چالش‌های ناشی از طلاق والدین افزایش می‌دهند و احساس خوش‌بختی را در درون کودک حفظ می‌کنند.


مهم‌ترین نکته، اطمینان یافتن از این مساله است که کودک همیشه به یکی از والدین که پیوند عاطفی بیشتری با او دارد، دسترسی راحت و بدون دغدغه داشته باشد. معمولا مادران در این جایگاه قرار می‌گیرند. علاوه بر این، کودک باید اجازه داشته باشد که شب را با فردی (یکی از والدین) بگذراند که بیشترین دلبستگی را به او دارد. این کار مهم می‌تواند اختلالات خواب کودک را تا حدود زیادی کنترل کند و مانع از ایجاد اختلال در روند طبیعی زندگی او شود. پدر و مادر باید به کودک اطمینان بدهند که او هیچ مسئولیتی در طلاق والدینش نداشته است و او را همچنان مانند قبل از صمیم قلب دوست دارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10883

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر