برای سلامت پوست‌تان در زمستان، ماهی سالمون و روغن جوانه گندم بخورید
۲۰ دی ۱۳۹۵

برای سلامت پوست‌تان در زمستان، ماهی سالمون و روغن جوانه گندم بخورید

ماهی سالمون، یکی از بهترین منابع غذایی برای دریافت اسیدهای چرب امگا-۳ است. به‌گفته محققان، اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند به تقویت بافت سلولی کمک کنند و چربی موجود در غشای پوست را متعادل سازند. 


ماهی سالمون
ماهی سالمون، یکی از بهترین منابع غذایی برای دریافت اسیدهای چرب امگا-۳ است. به‌گفته محققان، اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند به تقویت بافت سلولی کمک کنند و چربی موجود در غشای پوست را متعادل سازند. این دو اثربخشی مهم به پوست کمک می‌کنند تا رطوبت خودش را بیشتر حفظ کند. ماهی‌های آب سرد نیز یکی از معدود منابع غذایی برای دریافت ویتامین D هستند. این ویتامین ضدالتهابی می‌تواند به مقابله با آکنه، اگزما و التهاب پوستی کمک کند.

روغن جوانه گندم
اضافه کردن چربی‌های سالم به رژیم غذایی می‌تواند درخشش خاصی به پوست بدهد. چربی‌ها، روان‌کننده‌های مناسبی هستند که فسفولیپید مناسبی را برای غشای سلولی فراهم می‌آورند. این ماده از سلول‌ها در مقابل آسیب‌های ناشی از سموم و رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. روغن جوانه گندم، یکی از بهترین منابع برای دریافت ویتامین E است، چون غلظت این ویتامین در روغن جوانه گندم به بیشترین سطح خودش می‌رسد. علاوه بر این، روغن جوانه گندم حاوی سرامیدها است، یعنی همان چربی‌هایی که با افزایش رطوبت پوست مرتبط هستند. می‌توانید روغن جوانه گندم را مانند روغن زیتون همراه با سالاد استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10857

افزودن نظر