زیتون ( نام علمی : Olea europea)

زیتون ( نام علمی : Olea europea)


۲۴ نکته درباره زیتون

۱- زیتون درختی است همیشه سبز، به ارتفاع ۱۵ متر و بومی نواحی مدیترانه. برگ‌های کوچک چرمی آن به رنگ سبز خاکستری، در رو و دارای پرزهای سفید، در زیر برگ می‌باشند.

۲- میوه زیتون که یکی از قسمت‌های مورد استفاده آن است، به صورت شفت بیضی‌شکل و گوشت‌دار، به رنگ سبز تیره و دارای هسته‌ای سفت می‌باشد. برگ زیتون نیز استفاده‌های دارویی دارد. روغن زیتون که از میوه‌های آن به دست می‌آید، یکی از پرمصرف‌ترین روغن‌ها در جهان است.

۳- در سال ۱۸۰۰ خواص دارویی گیاه، از جمله درمان مالاریا مورد توجه بوده است.

۴- همچنین طبق گزارش‌های موجود، زیتون دارای خواص کاهش‌دهنده پرفشاری خون است.

۵- اثر کاهش‌دهندگی پرفشاری خون در برگ زیتون و ماده اصلی آن در حیوانات آزمایشگاهی، کاملا به اثبات رسیده است.

۶- آزمایش‌های دیگری روی حیوانات نشان می‌دهد که زیتون قند خون را کاهش می‌دهد.

۷- از دیگر خواص برگ زیتون، اثرات ضداسپاسم، ضداکسیدان، ضدمیکروب، ضدویروس تبخال، ضدقارچ، ضدآریتمی و گشادکننده رگ‌های قلب است.

۸- همچنین خاصیت گشادکنندگی رگ‌های آن در حیوانات آزمایشگاهی نیز به اثبات رسیده است.

۹- برگ‌های جوان و مسن، از نظر ترکیبات و خواص دارویی با هم مقایسه شده و تفاوتی بین آن‌‌ها وجود ندارد.

۱۰- تاکنون آثاری سمی، از برگ زیتون گزارش نشده است. با این حال گاه ممکن است باعث درد معده شود. مصرف آن در افراد دیابتی ممکن است با کاهش قند خون همراه باشد.

۱۱- ۷ تا ۸ گرم خرد شده برگ را با یک استکان آب به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشانید؛ سپس صاف کرده و پس از سرد شدن میل کنید. این مقدار را می‌توان ۳ یا ۴ بار در روز تکرار کرد.

۱۲- اثر ضد پرفشاری خون برگ زیتون ضعیف تا متوسط است؛ اما دارای تداوم می‌باشد و می‌توان آن را در فشار خون‌های متوسط مصرف کرد.

۱۳- در طب سنتی بعضی از کشورها، از جمله ایتالیا، از برگ زیتون به عنوان کاهش‌دهنده پرفشاری خون استفاده می‌شود.

۱۴- پژوهش‌های جدید کامپیوتری، نشان می‌دهد که تاکنون دست کم ۱۸۰۰ مقاله در مورد اثرات روغن زیتون به چاپ رسیده است. یکی از اثرات مهم که بدان اشاره شده، به عنوان ضدامراض قلبی است.

۱۵- اسید اولئیک موجود در آن، کاهش‌دهنده کلسترول خون است. آزمایش‌های مختلف، نشان می‌دهد که LDL را کاهش و HDL را افزایش می‌دهد. به همین دلیل مقدار پنج قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز، برای افرادی که قلب خود را عمل کرده‌اند، بسیار مفید تشخیص داده شده است. روغن زیتون از این نظر با روغن ماهی، مقایسه شده و نتایج بهتری را نشان داده است.

۱۶- خاصیت ضد سرطان پستان و سرطان روده بزرگ روغن زیتون، در حیوانات به اثبات رسیده است.

۱۷- خواص دیگر روغن زیتون، شامل کاهش پرفشاری خون، ضدمیکروب، از جمله باکتری‌های گرام منفی، ضدقارچ، ضدانتروتوکسین B، مسهل ضعیف، چرب‌کننده و نرم‌کننده می‌باشد.

۱۸- روغن زیتون جهت خروج جرم گوش، به عنوان نرم‌کننده، کاهش تورم و درد گوش، بسیار مفید است.

۱۹- میزان ۲ تا ۵ قاشق غذاخوری روزانه، برای افراد بزرگسال و مقدار کمتری برای نوجوانان و کودکان، بلامانع است و با این میزان مصرف، می‌توان از یبوست یا دیگر مشکلات مذکور، جلوگیری کرد.

۲۰- مصرف مداوم و هر روزه روغن زیتون، در رژیم غذایی بلامانع بوده و این روغن، جزء روغن‌های ارزشمند از نظر غذایی و اثرات دارویی است.

۲۱- چون روغن زیتون دارای مقداری اسید چرب اشباع است، در زمستان یا هوای سرد، این مواد به حالت ابری یا جامد در روغن زیتون پراکنده می‌شوند و در گرما از بین رفته و روغن دوباره به حالت مایع درمی‌آید. این مسأله، فقط مربوط به سرد شدن روغن می‌باشد و دلیل بر تغییر یا خرابی آن نیست.

۲۲- روغن زیتون را می‌توان در طبخ غذا استفاده کرد؛ به شرطی که با حرارت زیاد یا به مدت طولانی نباشد. همچنین روغن زیتون جهت سرخ کردن غذاها مناسب نیست.

۲۳- افرادی که دارای سنگ مثانه یا سنگ صفرا هستند، نباید در مصرف روغن زیتون زیاده‌روی کنند.

۲۴- برای کاهش تلخی زیتون باید آن را برای چندین روز و گاه چندین ماه در آب نمک، آب شور یا مواد قلیایی قرار داد.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10851

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر