والدین باید در زندگی کودکان طلاق، مشارکت عاطفی داشته باشند
۱۹ دی ۱۳۹۵

والدین باید در زندگی کودکان طلاق، مشارکت عاطفی داشته باشند

تصمیم‌گیری برای پایان دادن به ازدواج، شاید برای بعضی از زوج‌ها کار ساده‌ای باشد. با این‌حال، چنین تصمیمی (خصوصا برای زوج‌های صاحب فرزند خُردسال) باید با ملاحظات دقیق و بررسی‌های کامل گرفته شود. 


تصمیم‌گیری برای پایان دادن به ازدواج، شاید برای بعضی از زوج‌ها کار ساده‌ای باشد. با این‌حال، چنین تصمیمی (خصوصا برای زوج‌های صاحب فرزند خُردسال) باید با ملاحظات دقیق و بررسی‌های کامل گرفته شود. وقتی که تصمیم به طلاق می‌گیرید، باید از اثرات این اتفاق بر تکامل دوران اولیه کودکی آگاه باشید.


طلاق، تحول بنیادینی را در خانواده به‌وجود می‌آورد. از طرف دیگر، دوره بین تولد تا سه‌سالگی کودک، دوره مهمی برای رشد و تکامل او است. کودکان در این دوره خاص شروع می‌کنند به کشف جهان بیرونی و روابط آن‌ها با پدر و مادر، خواهر یا برادر، و پرستار یا سرپرست هم در همین دوره شکل می‌گیرد. تکامل کودک در این دوره سه‌ساله می‌تواند تحت تاثیر تغییرات احتمالی در فضای زندگی کودک، مانند طلاق والدین، قرار بگیرد.


هر فردی که در جایگاه پدر یا مادر قرار می‌گیرد، باید بداند که کاهش اثرات مخرب طلاق بر روند تکامل کودک واقعا حیاتی است. بنابراین، والدین باید تغییرات اساسی ناشی از طلاق را بر زندگی کودک، کنترل کنند. هم پدر و هم مادر، بعد از طلاق، باید زمان مناسبی را به مراقبت از کودک خودشان اختصاص بدهند. مشارکت عاطفی در زندگی کودک، به‌اندازه تامین نیازهای مالی او از اهمیت خاصی برخوردار است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10847

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر