تاثیر مثبت مصرف فلفل قرمز بر سرطان پستان سه‌گانه

تاثیر مثبت مصرف فلفل قرمز بر سرطان پستان سه‌گانه

  • ۱۸ دی ۱۳۹۵

دانشمندان تا به امروز، انواع مختلفی از سرطان پستان را شناسایی کرده‌اند که واکنش‌های متفاوتی نسبت به روش‌های درمانی دارند. در میان‌ انواع سرطان پستان، نوع خاصی به‌نام سرطان پستان سه‌گانه منفی شدیدا تهاجمی است و به‌سختی می‌توان آن را درمان کرد.

سلامتیسم

دانشمندان تا به امروز، انواع مختلفی از سرطان پستان را شناسایی کرده‌اند که واکنش‌های متفاوتی نسبت به روش‌های درمانی دارند. در میان‌ انواع سرطان پستان، نوع خاصی به‌نام سرطان پستان سه‌گانه منفی شدیدا تهاجمی است و به‌سختی می‌توان آن را درمان کرد. با این‌حال، محققان آلمانی توانسته‌اند نوعی مولکول را در فلفل قرمز کشف کنند که روند پیشرفت این نوع از سرطان پستان را آهسته می‌کند. گزارشی از مطالعه آنان در Breast Cancer: Targets and Therapy منتشر شده است.


ترکیب ویژه موجود در فلفل قرمز، کپسایسین نام دارد که اثرگذاری آن در این مطالعه بر مدل پیشرفته‌ای از سرطان پستان سه‌گانه منفی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
براساس یافته‌های نهایی، کپسایسین می‌تواند شرایطی را به‌وجود بیاورد که سلول‌های سرطانی بیشتری بمیرند و سلول‌های سرطانی بازمانده نیز نتوانند به‌اندازه قبل سریع پیشروی کنند. به نظر محققان، این وضعیت می‌تواند احتمال متاستاز سرطان را کاهش بدهد.
محققان تاکید می‌کنند که دریافت کپسایسین از طریق مصرف فلفل قرمز همراه با غذا یا استنشاق فلفل قرمز برای درمان سرطان پستان سه‌گانه منفی کافی نیست. با این‌حال، استفاده از داروهای طراحی‌شده بر پایه کپسایسین می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

دو + پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب