برای سلامت پوست‌تان در زمستان، انار و تخمه آفتابگردان بخورید
۱۵ دی ۱۳۹۵

برای سلامت پوست‌تان در زمستان، انار و تخمه آفتابگردان بخورید

خشکی شدید، پوسته‌پوسته شدن، ترک‌خوردگی و التهاب، مشکلاتی هستند که پوست بسیاری از افراد را در فصل زمستان آزار می‌دهند.


خشکی شدید، پوسته‌پوسته شدن، ترک‌خوردگی و التهاب، مشکلاتی هستند که پوست بسیاری از افراد را در فصل زمستان آزار می‌دهند. ما معمولا سرمای شدید بیرون از خانه و خشکی هوای درون خانه را به‌خاطر این اتفاقات سرزنش می‌کنیم، اما نمی‌دانیم که مصرف بعضی از مواد غذایی می‌تواند به بهبودی وضعیت پوست ما کمک کند. چندین نفر از پزشکان در ادامه به ما می‌گویند که از کدام مواد غذایی برای جلوگیری از مواجه شدن با مشکلات پوستی در فصل زمستان استفاده کنیم.

دانه‌های انار
به‌گفته دکتر تِرِور کِیتس، «از آن‌جایی که مردم معمولا میوه و سبزی کمتری در فصل زمستان مصرف می‌کنند، آنتی‌اکسیدان کمتری هم به بدن‌شان می‌رسد». با این‌حال، دانه‌های انار حاوی آنتی‌اکسیدان‌های مهمی هستند که فواید زیادی برای ما انسان‌ها دارند: محافظت از بدن در مقابل آسیب‌های ناشی از اشعه‌های خورشید، مبارزه با التهاب و تقویت جریان خون. این دانه‌های قدرتمند، نوعی آنتی‌اکسیدان به‌نام اسید الاژیک هم دارند که تجزیه کلاژن را کاهش می‌دهد و از این طریق، شکل‌گیری چین‌وچروک‌های پوستی را کمتر می‌کند.

تخمه آفتابگردان
دانه‌های آفتابگردان، منبع فوق‌العاده‌ای از ویتامین E هستند که اهمیت ویژه‌ای برای پوست دارد. ویتامین E، غشای پوست را تقویت می‌کند و از آن در مقابل رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های UV خورشید محافظت می‌کند. این دانه‌ها حاوی اسیدهای چرب امگا-۶ نیز هستند که به رشد پوست کمک می‌کنند و مقداری هم سلنیوم برای مبارزه با عفونت‌های پوستی برای بدن فراهم می‌سازند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10821

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر