شکل و بوی غیرطبیعی مدفوع می‌تواند نشانه بیماری باشد؟!
۱۲ دی ۱۳۹۵

شکل و بوی غیرطبیعی مدفوع می‌تواند نشانه بیماری باشد؟!

به‌گفته دکتر آسرکاف، «ما این‌طور فکر می‌کردیم که اگر مدفوع خیلی نازک باشد، مثلا به نازکی یک مداد، نشان‌دهنده مشکلی در بدن فرد است. اما مطالعات علمی اخیر نشان داده‌اند که این مساله واقعیت ندارد». 


به‌گفته دکتر آسرکاف، «ما این‌طور فکر می‌کردیم که اگر مدفوع خیلی نازک باشد، مثلا به نازکی یک مداد، نشان‌دهنده مشکلی در بدن فرد است. اما مطالعات علمی اخیر نشان داده‌اند که این مساله واقعیت ندارد». به نظر متخصصان، اگر مدفوع هیچ مشکلی برای شما به‌وجود نمی‌آورد و شما هم احساس راحتی می‌کنید، شکل و اندازه مدفوع اصلا اهمیتی ندارد.

از طرف دیگر، اجابت مزاج معمولا با بوی ناخوشایندی همراه است. اما بسیاری از افراد حتما با این سوال مواجه شده‌اند که اگر اعضای خانواده نتوانند بعد از خروج آن‌ها تا حدود یک ساعت به توالت بروند، آیا این اتفاق هنوز هم طبیعی است؟ پاسخ متخصصان به این سوال، مثبت است. از نظر آنان، چنین اتفاقی طبیعی است و احتمالا نشان‌ می‌دهد که باکتری‌های موجود در روده شما به‌خوبی برای حفظ سلامتی‌تان فعالیت می‌کنند.


تریلیون‌ها باکتری در روده‌ها وجود دارند که فرآیندهای متابولیک و گوارشی را تنظیم می‌کنند. البته همین باکتری‌ها هستند که بوی مدفوع را به‌وجود می‌آورند. بنابراین، بوی مدفوع، چیزی نیست جز نتیجه فعالیت باکتری‌ها در دستگاه گوارش.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10793

افزودن نظر