آشنایی با میوه‌های زمستانی/ خرمالو
۱۲ دی ۱۳۹۵

آشنایی با میوه‌های زمستانی/ خرمالو

زمستان هم مثل هر فصل دیگری، میوه‌های خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد معمولا فکر می‌کنند که زمستان، میوه مهمی جز سیب ندارد و بقیه میوه‌های مهم زمستانی را نادیده می‌گیرند.


زمستان هم مثل هر فصل دیگری، میوه‌های خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد معمولا فکر می‌کنند که زمستان، میوه مهمی جز سیب ندارد و بقیه میوه‌های مهم زمستانی را نادیده می‌گیرند. بعضی از این میوه‌ها حاوی بیشترین میزان از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که اهمیت آنان را فوق‌العاده افزایش می‌دهد. در ادامه با بهترین میوه‌های زمستانی آشنا می‌شویم.

خرمالو
یکی از مطالعات منتشرشده در Journal of Agricultural and Food Chemistry، یافته‌های جالبی را درباره خرمالو نشان می‌دهد. براساس این گزارش، خوردن یک عدد خرمالو در روز می‌تواند حتی از سیب هم برای قلب مفیدتر باشد. دلیلش این است که خرمالو نسبت به سیب، میزان بیشتری از فیبر غذایی، املاح و ترکیبات فنولی را در خود گنجانده است. همه این عناصر در کنار هم، از ابتلا به آترواسکلروزیس (تصلب شرایین) جلوگیری می‌کنند که یکی از علت‌های اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی و بروز حملات قلبی و سکته مغزی است.


آنتی‌اکسیدان‌های موجود در خرمالو می‌توانند به کنترل و مدیریت بیماری دیابت، و آسیب‌های سلولی ناشی از آن کمک کنند. طعم و بافت خرمالو معمولا با آلو و زردآلو مقایسه می‌شود. شما می‌توانید از خرمالو در انواع غذاها استفاده کنید یا آن را به‌عنوان میان‌وعده بخورید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10792

افزودن نظر