آلودگی هوای تهران دوباره از مرز هشدار گذشت/ چراغ قرمز برای 7 منطقه در تهران

آلودگی هوای تهران دوباره از مرز هشدار گذشت/ چراغ قرمز برای ۷ منطقه در تهران

هوای تهران برای چندین بار متوالی در طول هفته‌های اخیر، دوباره از مرز هشدار گذشت و چراغ آلودگی در ۷ منطقه از تهران قرمز شد.


هوای تهران برای چندین بار متوالی در طول هفته‌های اخیر، دوباره از مرز هشدار گذشت و چراغ آلودگی در ۷ منطقه از تهران قرمز شد. براساس گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان هواشناسی و محیط زیست، امروز هوای ۷ منطقه شهری از تهران، بسیار آلوده و در شرایط هشدار بود.

 

در حال حاضر، تنها تدبیری که برای توقف موقتی آلودگی هوای تهران صورت گرفته، اجرای طرح ترافیک در محدوده زوج و فرد، منع فروش طرح روزانه ترافیک و تعطیلی معادن شن و ماسه بود است که متاسفانه، هیچ کدام از این مسکّن‌های موقتی نتوانسته‌اند چاره‌ای برای درمان آلودگی هوای تهران باشند. از این رو، همچنان به گروه‌های حساس و آسیب‌پذیر جامعه مانند کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و خانم‌های باردار توصیه می‌شود که در این روزها تاحد ممکن از خانه خارج نشوند.

 

آشنایی با بهترین رژیم غذایی در هوای آلوده

 

براساس نقشه منتشرشده از آلودگی هوای تهران در ساعت ۷ صبح روز ۱۲ دی، بدترین هوا را ایستگاه سنجش در شرق منطقه ۴ و شمال منطقه ۲ با شاخص آلودگی۱۷۵ دارند. پس از آن ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس در همسایگی گیشا در مرز منطقه ۲ و ۶ بدترین هوا را ثبت کرده است: ۱۷۰.

رتبه بعدی شادآباد در منطقه ۱۸ با عدد ۱۶۷ در غرب تهران، ایستگاه شهرری با عدد ۱۶۶ در جنوب تهران، ایستگاه منطقه ۱۱ با عدد ۱۵۷ و در نهایت، پارک رز در منطقه ۲۲ با عدد ۱۵۲.

 

ایستگاه‌های منطقه ۸، ۱۶ و ۱۹ هم هوای پاکی را حداقل در محدوده ایستگاه نشان می‌دهند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10789

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر