10 اشتباه مردان درباره سلامتی‌شان/ رفتارهای نادرست برای مقابله با افسردگی
۱۱ دی ۱۳۹۵

۱۰ اشتباه مردان درباره سلامتی‌شان/ رفتارهای نادرست برای مقابله با افسردگی

این مساله از نظر آماری واقعیت دارد که زنان به‌طور کلی بیشتر از مردان به افسردگی مبتلا می‌شوند. اما جنبه منفی موضوع، این است که افسردگی در ذهن مردان به نوعی «مشکل زنانه» تبدیل شده است. 


رفتارهای نادرست برای مقابله با افسردگی 
این مساله از نظر آماری واقعیت دارد که زنان به‌طور کلی بیشتر از مردان به افسردگی مبتلا می‌شوند. اما جنبه منفی موضوع، این است که افسردگی در ذهن مردان به نوعی «مشکل زنانه» تبدیل شده است. همین پیش‌فرض غلط، معمولا مانع از این می‌شود که مردان برای درمان افسردگی، به پزشک مراجعه کنند. درنتیجه، بخشی از مردان مبتلا به افسردگی، برای بهبود وضعیت‌شان به مصرف مواد مخدر یا رفتارهای پُرخطر دیگر روی می‌آورند. این رفتارها فقط درمان افسردگی را سخت‌تر می‌کنند. اگر شما هم مقابله با افسردگی را جدی نمی‌گیرید یا به رفتارهای نادرست روی آورده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.


نادیده گرفتن سلامت دهان و دندان
در بسیاری از کشورها، مانند آمریکا، معمولا زنان بیشتر از مردان برای معاینات دوره‌ای دندان‌ها به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنند. با این‌حال، ‌مردان هم باید به‌طور منظم به دندان‌پزشک مراجعه کنند. اهمیت این موضوع فقط به‌خاطر درمان بیماری‌های دهان و دندان یا پیشگیری از ابتلا به آن‌ها نیست، چون بررسی وضعیت دهان و دندان می‌تواند علائم بیماری‌های دیگر مانند دیابت، بیماری کرون، لوپوس و حتی سرطان خون را به پزشک نشان بدهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10785

افزودن نظر