بهترین راه‌ها برای تسکین کمردرد/ تقویت آمادگی بدنی

بهترین راه‌ها برای تسکین کمردرد/ تقویت آمادگی بدنی

ورزش کردن، یکی از راه‌های مناسب برای تقویت استخوان‌ها و عضلات ناحیه کمر است و نقش موثری در تسکین کمردرد مزمن دارد. ورزش‌های قدرتی مانند وزنه‌برداری، نه‌تنها به ساخت تراکم استخوان‌ها کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند کمردرد را هم تسکین بدهند. 


آمادگی بدنی را تقویت کنید
ورزش کردن، یکی از راه‌های مناسب برای تقویت استخوان‌ها و عضلات ناحیه کمر است و نقش موثری در تسکین کمردرد مزمن دارد. ورزش‌های قدرتی مانند وزنه‌برداری، نه‌تنها به ساخت تراکم استخوان‌ها کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند کمردرد را هم تسکین بدهند. با این‌حال، ورزش‌های قدرتی برای کمردردهای شدید توصیه نمی‌شوند.


اگر قصد دارید که وزنه‌برداری انجام بدهید، اصول و قواعد این کار را رعایت کنید. همیشه قبل از بلند کردن وزنه‌ها، خودتان را گرم کنید. علاوه بر این، به حالت بدن در حین بلند کردن وزنه دقت داشته باشید و در طول این کار به‌درستی تنفس کنید. اگر احساس درد کردید، سریعا باید این ورزش را متوقف کنید.


فعالیت دیگری که به شما کمک می‌کند، یوگا یا تمرینات کششی است. یکی از مطالعات Archives of Internal Medicine نشان می‌دهد که یوگا و تمرینات کششی، نیاز بیماران به مصرف دارو برای تسکین درد را کاهش می‌دهد.
گزارش جامع دیگری که در Journal of Orthopedics and Rheumatology منتشر شده است، نشان می‌دهد که یوگا می‌تواند کمردرد مزمن و ناتوانی ناشی از آن را کاهش بدهد. فعالیت‌های ورزشی حتی می‌توانند عوارض روان‌شناختی ناشی از کمردرد مانند افسردگی را کمتر کنند.
البته قبل از شروع هر ورزشی، باید با پزشک درباره این موضوع مشورت کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10777

افزودن نظر