آشنایی با دلیل و درمان مشکلات چشم/ از تاری دید تا حلقه قرنیه
۲۰ آذر ۱۳۹۵

آشنایی با دلیل و درمان مشکلات چشم/ از تاری دید تا حلقه قرنیه

تاری دید می‌تواند نشان‌دهنده بیماری دیابت باشد که به‌علت بالاتر رفتن میزان قند خون از سطح عادی اتفاق می‌افتد. اگر این مشکل به‌خوبی مدیریت و کنترل نشود، می‌تواند به رتینوپاتی دیابتی منجر شود.


تاری دید
تاری دید می‌تواند نشان‌دهنده بیماری دیابت باشد که به‌علت بالاتر رفتن میزان قند خون از سطح عادی اتفاق می‌افتد. اگر این مشکل به‌خوبی مدیریت و کنترل نشود، می‌تواند به رتینوپاتی دیابتی منجر شود. در رتینوپاتی دیابتی، رگ‌های خونی ریز در چشم دچار نشت خون و مایعات دیگر می‌شوند.
افرادی که دچار این مشکل می‌شوند، معمولا با سختی بیشتر برای بینایی در شب مواجه می‌گردند. پزشکان می‌توانند از لیزر برای مسدود کردن ناحیه نشت‌کننده استفاده کنند و مانع از شکل‌گیری رگ‌های خونی جدید ناخواسته شوند. این روش درمانی ممکن است که دید کناری را با کمی مشکل روبه‌رو کند، اما دید مرکزی را سالم نگه می‌دارد.

شکل‌گیری حلقه در اطراف قرنیه
این مشکل که حلقه قرنیه‌ای (corneal arcus) نام دارد، باعث ایجاد یک خط خاکستری مایل به سفید از جنس رسوبات چربی در لبه بیرونی قرنیه می‌شود. این رسوبات در برخی از موارد، نوعی حلقه کامل و واضح را به‌وجود می‌آورند. افراد مسن‌تر و سالمند، معمولا لازم نیست که نگران حلقه قرنیه‌ای باشند. با این‌حال، شکل‌گیری حلقه قرنیه‌ای در افراد زیر ۴۰ سال، می‌تواند نشان‌دهنده بالا بودن سطح کلسترول خون باشد که به وضعیت خطرناک رسیده است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10607

افزودن نظر