مشکلات پیش روی سالمندان مبتلا به ایدز/ سرطان و بیماری‌های قلبی
۰۹ آذر ۱۳۹۵

مشکلات پیش روی سالمندان مبتلا به ایدز/ سرطان و بیماری‌های قلبی

افراد مبتلا به HIV، بسیار بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر ابتلا به بعضی از سرطان‌ها مانند سرطان کبد، ریه، مقعد، گردن رحم و خون قرار دارند.


سرطان
افراد مبتلا به HIV، بسیار بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر ابتلا به بعضی از سرطان‌ها مانند سرطان کبد، ریه، مقعد، گردن رحم و خون قرار دارند. به همین دلیل است که این بیماران باید به‌طور منظم به پزشک مراجعه کنند و غربالگری‌های لازم را برای تشخیص سرطان انجام بدهند. علاوه بر این، باید سبک زندگی سالمی داشته باشند تا بتوانند از سلامتی قلب خودشان نیز محافظت کنند.


ترک سیگار، بهترین کاری است که همه افراد، خصوصا بیماران مبتلا به HIV، می‌توانند برای جلوگیری از ابتلا به سرطان ریه انجام بدهند. توصیه برخی از متخصصان به زنان مبتلا به HIV، این است که غربالگری‌های لازم برای سرطان گردن رحم را جدی بگیرند.

بیماری‌های قلبی
براساس گزارشی که در سال ۲۰۱۴ میلادی در Annals of Internal Medicine  منتشر شد، افراد مبتلا به HIV با خطر بالای ابتلا به آترواسکلروزیس (تصلب شرایین) مواجه هستند. بعضی از داروهای مختص HIV نیز سطح کلسترول خون را بالا می‌برند. این بیماران برای محافظت از سلامتی قلب خودشان، باید به‌طور منظم ورزش کنند و رژیم غذایی سالمی داشته باشند. علاوه بر این، آنان باید سطح کلسترول خون را به‌طور منظم بررسی کنند و هرگز سیگار نکشند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10526

افزودن نظر