بادام و روغن زیتون به کمک زخم معده می‌آیند
۰۷ آذر ۱۳۹۵

بادام و روغن زیتون به کمک زخم معده می‌آیند

پخت‌وپز با استفاده از روغن زیتون فرابکر (extra virgin) می‌تواند به درمان زخم معده کمک کند. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که روغن زیتون فرابکر حاوی ترکیبات خاصی به‌نام فنول است که برای مدت درازی در معده باقی می‌مانند.


پخت‌وپز با استفاده از روغن زیتون فرابکر (extra virgin) می‌تواند به درمان زخم معده کمک کند. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که روغن زیتون فرابکر حاوی ترکیبات خاصی به‌نام فنول است که برای مدت درازی در معده باقی می‌مانند. فنول‌ها می‌توانند به‌عنوان نوعی عامل ضدباکتری فعالیت کنند و از همین طریق مانع گسترش باکتری هلیکوباکتر پیلوری شوند.


باکتری H. pylori (هلیکوباکتر پیلوری) در صورت فعالیت آزادانه، به نقاط مختلف معده سرایت می‌کند و قسمت‌های خاصی از معده را به عفونت مبتلا می‌سازد.با این‌حال، هنوز نمی‌توان با قطعیت کامل از رابطه بین مصرف روغن زیتون فرابکر و از بین رفتن باکتری هلیکوباکتر پیلوری صحبت کرد، چون محققان اعلام کرده‌اند که به تحقیقات تکمیلی در این زمینه نیاز دارند.


خوراکی دیگری که می‌تواند به درمان زخم معده کمک کند، بادام خام است. بادام حاوی مواد مغذی مهمی است مانند ویتامین‌های B، پروتئین و کلسیم. این مواد مغذی می‌توانند علائم زخم معده را کاهش دهند و نقش موثری در روند بهبودی ایفا کنند. مواد غذایی دیگری که ویتامین‌های B دارند، ‌بدین ترتیب هستند: لوبیا، غلات سبوس‌دار و اسفناج.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10515

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر