نکاتی که بعد از افزایش سن باید درباره رابطه زناشویی بدانید/ بیماری‌های رایج در پیری
۰۳ آذر ۱۳۹۵

نکاتی که بعد از افزایش سن باید درباره رابطه زناشویی بدانید/ بیماری‌های رایج در پیری

ابتلا به بیماری‌های رایج در دوران سالمندی لزوما به این معنا نیست که شما باید رابطه جنسی را برای همیشه متوقف کنید. بعضی از افراد در دوران سالمندی با این مشکلات مواجه می‌شوند:


ابتلا به بیماری‌های رایج در دوران سالمندی لزوما به این معنا نیست که شما باید رابطه جنسی را برای همیشه متوقف کنید. بعضی از افراد در دوران سالمندی با این مشکلات مواجه می‌شوند: آنژین صدری، حمله‌های قلبی، بای‌پس عروق کرونر و نارسایی قلبی. اگر شما هم به یکی از این مشکلات مبتلا هستید، پس به نکات زیر دقت کنید.


تعداد زیادی از افراد در دوران سالمندی تصمیم می‌گیرند که رابطه جنسی را برای محافظت از سلامتی همسرشان متوقف کنند، اما واقعا هیچ نیازی به این کار نیست. خود این بیماران هم باید بدانند که چه زمانی می‌توانند فعالیت جنسی را دوباره شروع کنند و با راهنمایی‌های لازم آشنا شوند. به نظر متخصصان، هیچ دلیلی برای ترس از فعالیت جنسی وجود ندارد.


بسیاری از بیماران می‌توانند در عرض سه ماه، فعالیت جنسی عادی را شروع کنند و در کنار آن باید فعالیت‌های بدنی روزانه را هم جدی بگیرند تا شرایط خودشان را به فعالیت جنسی عادی نزدیک سازند. برای مثال، بالا رفتن از پله‌های ساختمان به‌اندازه یک طبقه، ضربان قلب را به‌طور متوسط به ۱۱۷ تپش در دقیقه می‌رساند؛ یعنی دقیقا ضربانی که در حین رسیدن به اوج لذت جنسی تجربه می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10478

افزودن نظر