محصولات پروبیوتیک بخورید تا آلزایمر نگیرید
۲۹ آبان ۱۳۹۵

محصولات پروبیوتیک بخورید تا آلزایمر نگیرید

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه پروبیوتیک‌ها به‌مدت ۱۲ هفته می‌تواند به بیماران مبتلا به آلزایمر کمک کند تا وضعیت بهتری از نظر عملکردهای مختلف ذهنی به دست بیاورند.


یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه پروبیوتیک‌ها به‌مدت ۱۲ هفته می‌تواند به بیماران مبتلا به آلزایمر کمک کند تا وضعیت بهتری از نظر عملکردهای مختلف ذهنی به دست بیاورند.
به‌گفته محققان، این بهبودی در بیماران مبتلا به آلزایمر خصوصا در عملکرد حافظه و مهارت‌های فکری نمایان می‌شود.


محققان در این مطالعه که ۱۲ هفته به طول انجامیده است، وضعیت ۵۴ نفر از مردان و زنان ۶۰ تا ۹۵ ساله را بررسی کردند که همگی به بیماری آلزایمر مبتلا بودند.
این افراد به دو گروه تقسیم شده بودند و یکی از گروه‌ها، روزانه از ۲۰۰ میلی‌لیتر شیر غنی‌شده با ۴ نوع پروبیوتیک استفاده می‌کردند: لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، اِل کازئی، اِل فرمنتوم و بیفیدوباکتریوم بیفیدوم.


یافته‌های نهایی به محققان نشان دادند که استفاده از شیر حاوی پروبیوتیک، متوسط نمرات کسب‌شده در آزمون‌های مربوط به عملکردهای ذهنی را ۸.۷ تا ۱۰.۶ افزایش می‌دهد. این درحالی است که استفاده نکردن از شیر حاوی پروبیوتیک، نمرات کسب‌شده را به‌مرور زمان ۸.۰ تا ۸.۵ نمره پایین می‌آورد.
محققان می‌گویند که احتمالا تغییرات متابولیکی در این تفاوت قابل توجه نقش دارند، چون متابولیسم انسولین و پروفایل چربی با مصرف پروبیوتیک‌ها افزایش می‌یابد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10440

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر