عدم موفقیت والدین در تشخیص سندرم استرس پس از سانحه

عدم موفقیت والدین در تشخیص سندرم استرس پس از سانحه

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۵

محققان بریتانیایی در یکی از مطالعات اخیرشان به این نتیجه رسیدند که والدین معمولا در تشخیص سندرم استرس پس از سانحه (PTSD) در کودکان کم‌سن خودشان موفق عمل نمی‌کنند.

سلامتیسم

محققان بریتانیایی در یکی از مطالعات اخیرشان به این نتیجه رسیدند که والدین معمولا در تشخیص سندرم استرس پس از سانحه (PTSD) در کودکان کم‌سن خودشان موفق عمل نمی‌کنند. گزارشی از این مطالعه در Journal of Clinical Psychiatry منتشر شده است.


دکتر ریچارد مایسر استدمن، مسئول مطالعه و از اعضای دانشگاه آنجلیای شرقی، می‌گوید: «وقتی که مردم درباره PTSD صحبت می‌کنند، معمولا ذهن‌شان به سمت سربازان بازگشته از جنگ می‌رود. با این‌حال، ‌کودکانی که حوادث تروماتیک مثل تصادف خودرو، کتک خوردن و بلایای طبیعی را تجربه می‌کنند، با خطر ابتلا به سندرم استرس پس از سانحه (PTSD) مواجه هستند. علائم این سندرم می‌توانند شامل چنین مواردی باشند: یادآوری خاطرات تروماتیک، کابوس‌های شبانه، خودداری از یادآوری حادثه تروماتیک، احساس ناامن بودن جهان».


نتایج این مطالعه نشان می‌دهند که بیشتر والدین معمولا تا سه سال بعد از ابتلای فرزندان به‌ PTSD، هیچ کدام از علائم این سندرم را در آنان تشخیص نمی‌دهند. به‌گفته محققان، این نکته را باید جدی گرفت چون نمی‌توان با تکیه بر اظهارات والدین، PTSD مزمن را کودکان کم‌سن شناسایی کرد.
علاوه بر این‌ها، محققان به این نتیجه رسیدند که احتمال مواجه شدن با PTSD در کودکانی که والدین‌شان نیز این مساله را تجربه کرده‌اند، بیشتر از دیگران است. با این‌حال، والدین آنان نیز قادر به تشخیص علائم این سندرم نیستند.

افزودن نظر

نه + هشت =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب