مرگ بوکسور 15 ساله روس، دنیای بوکس را شوکه کرد/ آسیب دیدگی سر، بعد از ناک اوت
۱۸ آبان ۱۳۹۵

مرگ بوکسور ۱۵ ساله روس، دنیای بوکس را شوکه کرد/ آسیب دیدگی سر، بعد از ناک اوت

یک بوکسور ۱۵ ساله روسی بعد از ناک داون دوم در یک مسابقه، جان خود را از دست داد تا شوک بزرگی با مرگ این نوجوان به جامعه بوکس جهانی وارد شود.


یک بوکسور ۱۵ ساله روسی بعد از ناک داون دوم در یک مسابقه، جان خود را از دست داد تا شوک بزرگی با مرگ این نوجوان به جامعه بوکس جهانی وارد شود.

کمک‌های اولیه پزشکان برای احیای این نوجوان در حالی بی‌فایده ماند که او در مسابقات قبلی هم با درجاتی از آسیب‌دیدگی‌ در ناحیه سر مواجه شده بود. مسولان بوکس روسیه، هنوز در حال بررسی علت دقیق مرگ و اینکه چه کسی اجازه رقابت به این نوجوان بوکسور را داده است، هستند.

 

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای مرگ‌های این چنینی در نظر گرفته می‌شود، مرگ در اثر ضربه مغزی و خونریزی مغزی ناشی از آن است.

 

معمولا خونریزی مغزی یا هماتوم اپیدورال به دنبال ضربه‌ها‌یی روی می‌‌دهد که منجر به شکستگی جمجمه و دوره کوتاهی از عدم هوشیاری شود. در هماتوم اپیدورال، بیمار بعد از ضربه دچار بیهوشی موقت می‌‌شود و ممکن است بعدا در فاصله‌ها‌ی کوتاه، هیچ علامتی هم نداشته باشد. به همین دلیل هم باید برای هر بیماری که پس از ضربه به سر مدتی بیهوش شده است، سی‌تی‌اسکن انجام شود و در صورت خونریزی داخل مغز باید جراحی اورژانسی صورت بگیرد.

در این عارضه، مقداری خون در فضای اطراف پرده دورا یا سخت‌شامه جمع می‌شود. البته خونریزی در ابتدا مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کند ولی بعد از مدتی با افزایش خونریزی و فشار، توده تجمع‌یافته خون باعث بروز سردرد و علایم عصبی به علت فشار هماتوم به ریشه‌‌ها‌‌ی عصبی می‌شود.

مطمئن‌ترین راه تشخیص هماتوم اپیدورال، انجام CT اسکن یا آنژیوگرافی است. البته این نوع هماتوم به عنوان یک وضعیت فوق العاده اضطراری در نظر گرفته می‌‌شود و درمان، شامل ایجاد سوراخ در جمجمه، خارج کردن لخته و کنترل ناحیه خونریزی است. هرچند که آسیب دیدن جمجمه از مهم‌ترین دلایل بروز خونریزی مغزی محسوب می‌شود، اما فشار خون بالا هم می‌تواند در برخی از موارد با خونریزی مغزی همراه شود.

 

اخبار چهره‌ها را اینجا دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10362

افزودن نظر