فواید امگا 3 برای پوست/ محافظت در برابر نور خورشید
۱۱ آبان ۱۳۹۵

فواید امگا ۳ برای پوست/ محافظت در برابر نور خورشید

یکی از ویژگی‌های اسیدهای چرب، نرم‌کنندگی آن‌ها است. درواقع، نوعی قابلیت مرطوب‌کنندگی طبیعی در اسیدهای چرب وجود دارد که پوست خشک را به‌خوبی احیا می‌کند.


یکی از ویژگی‌های اسیدهای چرب، نرم‌کنندگی آن‌ها است. درواقع، نوعی قابلیت مرطوب‌کنندگی طبیعی در اسیدهای چرب وجود دارد که پوست خشک را به‌خوبی احیا می‌کند.
روغن ماهی سرشار است از چربی‌های غیراشباع چندزنجیره‌ای که در تامین دوباره چربی‌های ازدست‌رفته پوست به آن کمک می‌کنند و درنتیجه خشکی پوست را از بین می‌برند. محققان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند در سال ۲۰۰۹ میلادی، مطالعه‌ای را انجام دادند که نتایج مهمی را درباره روغن ماهی نشان می‌دهد. در این مطالعه بالینی، ۱۳ نفر از افراد دارای حساسیت به نور خورشید (فوتودرماتیت) مورد بررسی قرار گرفتند و درنهایت مشخص شد که پوست این افراد بعد از مصرف مکمل‌های روغن ماهی، حساسیت کمتری نسبت به اشعه‌های UV خورشید نشان می‌دهد.


البته نباید فراموش کرد که استفاده از کرم ضدآفتاب هنوز هم بهترین راه برای محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است، اما اگر از مکمل‌های امگا ۳ در کنار این محصولات استفاده کنید، کیفیت محافظت از پوست را افزایش می‌دهید.


شاید بدانید که استرس، بزرگ‌ترین عاملی است که به پوست آسیب می‌رساند و باعث پیری زودرس آن می‌شود. با این‌حال، ویژگی دیگر امگا ۳ این است که احساس خوب و مثبتی در بدن ایجاد می‌کند که برای تقویت سلامتی پوست اهمیت دارد. امگا ۳، خصوصا نوع EPA، تا به امروز برای بررسی خاصیت ضدافسردگی‌اش مورد بررسی‌های فراوانی قرار گرفته است. کاهش استرس و احساس آرامش، نقش مهمی در حفظ سلامتی پوست ایفا می‌کند. به‌طور کلی باید گفت که از بین رفتن استرس برای بدن خیلی مفید است و امگا ۳ از این نظر هم خواص قابل توجه و موثری دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10290

افزودن نظر