نقش اسیدهای چرب امگا 3 در مقابله با افسردگی و زوال عقل
۰۹ آبان ۱۳۹۵

نقش اسیدهای چرب امگا ۳ در مقابله با افسردگی و زوال عقل

نقش اسیدهای چرب امگا ۳ در مقابله با افسردگی،‌ همیشه یکی از موضوعات مورد توجه محققان و دانشمندان بوده است. آمارها نشان می‌دهند که میزان ابتلا به افسردگی در جمعیت کشورهایی که مقدار زیادی امگا ۳ در رژیم غذایی رایج‌شان وجود دارد، کمتر از جمعیت کشورهای دیگر است.


نقش اسیدهای چرب امگا ۳ در مقابله با افسردگی،‌ همیشه یکی از موضوعات مورد توجه محققان و دانشمندان بوده است. آمارها نشان می‌دهند که میزان ابتلا به افسردگی در جمعیت کشورهایی که مقدار زیادی امگا ۳ در رژیم غذایی رایج‌شان وجود دارد، کمتر از جمعیت کشورهای دیگر است. با این‌حال، استفاده از امگا ۳ نمی‌تواند نوعی روش درمانی برای افسردگی باشد. اگر به افسردگی مبتلا هستید، حتما درباره مصرف امگا ۳ با پزشک مشورت کنید.


بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از مکمل‌های امگا ۳ می‌تواند علائم اختلال بیش‌فعالی/نقص توجه (ADHD) را تسکین دهد. اسیدهای چرب امگا ۳ در تکامل مغز و عملکرد آن خیلی مهم هستند. البته باید توجه داشته باشید که امگا ۳ می‌تواند تاثیر روش‌های درمانی رایج را بیشتر کند، اما هرگز نمی‌تواند جایگزین آن‌ها شود.


محققان هنوز درباره نقش امگا ۳ در جلوگیری از ابتلا به زوال عقل به توافق نهایی نرسیده‌اند، اما شواهد موجود نشان می‌دهند که امگا ۳ می‌تواند به محافظت از افراد در مقابل ابتلا به زوال عقل و زوال ذهنی ناشی از افزایش سن کمک کند. یکی از مطالعات حاکی از آن است که احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر در سالمندانی که از رژیم غذایی سرشار از امگا ۳ استفاده می‌کنند، کمتر از دیگران است. با این‌حال، محققان هنوز به مطالعات بیشتری برای تایید این ارتباط نیاز دارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10255

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر