نقش امگا3 در کاهش فشار خون و سکته مغزی
۰۵ فروردین ۱۳۹۶

نقش امگا۳ در کاهش فشار خون و سکته مغزی

یکی از مزیت‌های اسیدهای چرب امگا ۳، این است که می‌توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. اگر به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستید، بهتر است هرچه زودتر ماهی را در تعدادی از وعده‌های غذایی، جایگزین گوشت قرمز کنید.


یکی از مزیت‌های اسیدهای چرب امگا ۳، این است که می‌توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. اگر به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستید، بهتر است هرچه زودتر ماهی را در تعدادی از وعده‌های غذایی، جایگزین گوشت قرمز کنید. البته به یاد داشته باشید که استفاده از ماهی‌های شور مثل سالمون دودی، برای چنین منظوری اصلا مناسب نیست. کسانی که به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند، حتما می‌دانند که محدود کردن مصرف نمک، یکی از مهم‌ترین توصیه‌های پزشکی است.


بسیاری از افراد می‌پرسند که آیا مصرف امگا ۳ به جلوگیری از بروز سکته مغزی کمک می‌کند؟ پاسخ متخصصان این است که مواد غذایی حاوی امگا ۳ و مکمل‌های آن، مانع از شکل‌گیری پلاک در رگ‌های خونی می‌شوند و از همین طریق به تقویت جریان خون کمک می‌کنند. با این‌حال، نکته مهم این است که مصرف دوز بالایی از مکمل‌های امگا ۳ می‌تواند احتمال خون‌ریزی ناشی از سکته مغزی را افزایش دهد. بنابراین، در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی، حتما با پزشک درباره مصرف امگا ۳ مشورت کنید.


کاربرد دیگر امگا ۳ در مقابله با آرتریت روماتوئید نمایان می‌شود. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که امگا ۳ می‌تواند درد مفصلی و گرفتگی را در افراد مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید تسکین دهد. حتی رژیم غذایی سرشار از امگا ۳ می‌تواند اثربخشی داروهای ضدالتهابی را تقویت کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10244

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر