دست زدن به صورت؛ عادتی که موجب گرفتگی منافذ پوستی می‌شود
۰۳ آبان ۱۳۹۵

دست زدن به صورت؛ عادتی که موجب گرفتگی منافذ پوستی می‌شود

یکی از عادت‌های رایجی که به پوست صورت آسیب می‌رساند و باعث گرفتگی منافذ آن می‌شود، دست زدن بیش از حد به پوست صورت در طول روز است. قبل از این‌که دوباره این کار را تکرار کنید، چند لحظه به خودتان زمان بدهید و به همه چیزهایی فکر کنید که در طول روز با انگشت‌ها و دست‌ها شما تماس پیدا می‌کنند: دستگیره‌ها در مکان‌های عمومی، میز کار، میز غذاخوری، خودکار، کارت اعتباری و...


یکی از عادت‌های رایجی که به پوست صورت آسیب می‌رساند و باعث گرفتگی منافذ آن می‌شود، دست زدن بیش از حد به پوست صورت در طول روز است. قبل از این‌که دوباره این کار را تکرار کنید، چند لحظه به خودتان زمان بدهید و به همه چیزهایی فکر کنید که در طول روز با انگشت‌ها و دست‌ها شما تماس پیدا می‌کنند: دستگیره‌ها در مکان‌های عمومی، میز کار، میز غذاخوری، خودکار، کارت اعتباری و... .

دکتر جوئل شلسینگر، متخصص پوست، می‌گوید: «دست زدن به صورت، بعد از فعالیت‌های بدنی‌ای که با استفاده از دست‌ها انجام می‌شوند، می‌تواند عناصر مضری مثل چربی‌ها، ویروس‌ها، مواد آلرژی‌زا و... را به پوست منتقل کند و باعث گرفتگی منافذ پوستی شود».

کارهایی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای خلاص شدن از شرّ این عادت مضر کمک بگیرید. بعضی از روان‌شناسان، روش خاصی را برای کنار گذاشتن این عادت توصیه می‌کنند. به نظر آنان، شما باید از اعضای خانواده، دوستان و همکاران بخواهید که به‌محض دست زدن به صورت، سریعا این موضوع را به شما اطلاع بدهند. این کار به شما کمک می‌کند تا از مواقعی که به صورت خودتان دست می‌زنید، مطلع شوید. با این ترفند، شما سعی می‌کنید که دست خودتان را سریعا از روی صورت بردارید و حرکت‌های ناخودآگاه آن را کنترل کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10211

افزودن نظر