مبتلایان به آرتریت پسوریاتیک هم می‌توانند ورزش کنند
۰۲ آبان ۱۳۹۵

مبتلایان به آرتریت پسوریاتیک هم می‌توانند ورزش کنند

بعضی از افراد مبتلا به آرتریت پسوریاتیک تصور می‌کنند که ورزش کردن، علائم بیماری آرتریت پسوریاتیک را تشدید می‌کند. با این‌حال، واقعیت این است که آرتریت با ورزش کردن بدتر نخواهد شد.


بعضی از افراد مبتلا به آرتریت پسوریاتیک تصور می‌کنند که ورزش کردن، علائم بیماری آرتریت پسوریاتیک را تشدید می‌کند. با این‌حال، واقعیت این است که آرتریت با ورزش کردن بدتر نخواهد شد. براساس گزارش بنیاد ملی پسوریازیس (NPF)، ورزش کردن با شدت متوسط می‌تواند درد و کوفتگی را تسکین بدهد و حتی باعث بهبودی در دامنه‌ی حرکتی و انعطاف‌پذیری بیمار شود.

با این‌حال، اگر شما به یکی از مفصل‌ها فشار وارد کنید یا یکی از مفصل‌ها از قبل ملتهب شده باشد، حرکت دادن آن می‌تواند با احساس درد همرا شود. برخی متخصصان به افراد مبتلا به آرتریت پسوریاتیک توصیه می‌کنند که برنامه ورزشی خودشان را با شدت کم انجام دهند و هیچ وقت در فعالیت ورزشی زیاده‌روی نکنند.

تصور اشتباه و رایج دیگر، این است که آرتریت پسوریاتیک همیشه باعث تغییر شکل (دفورمیتی) مفصل‌ها می‌شود. درست است که آرتریت پسوریاتیک می‌تواند به تغییر شکل مفصل‌ها منجر شود، اما این مساله اجتناب‌ناپذیر نیست. افرادی که از خدمات درمانی خوبی برخوردار هستند، کمتر از دیگران به تغییر شکل مفصل‌ها مبتلا می‌شوند.

یکی از نکات مهم درباره آرتریت پسوریاتیک، این است که حتی در صورت بهبود یافتن وضعیت، بیمار باید به پیگیری درمان‌های خود ادامه بدهد. یکی از مطالعات منتشرشده در Annals of the Rheumatic Diseases، نتایج جالبی را درباره این موضوع نشان می‌دهد. براساس این گزارش، محققان دریافته‌اند افرادی که پیگیری درمان را بعد از بهبودی رها می‌کنند، با خطر بالای عود کردن بیماری در آینده مواجه می‌شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10197

افزودن نظر