آشنایی با مواد تشکیل‌دهنده تونرهای صورت/ جمع‌کننده‌ و مرطوب‌کننده
۲۷ مهر ۱۳۹۵

آشنایی با مواد تشکیل‌دهنده تونرهای صورت/ جمع‌کننده‌ و مرطوب‌کننده

تونرهای صورت را نباید با جمع‌کننده‌های مشابه (قابض‌ها) آن اشتباه گرفت. جمع‌کننده‌های رایج، مواد باقی‌مانده از پاک‌کننده‌های صورت را از بین می‌برند و منافذ پوستی را موقتا کوچک می‌کنند. تونرها، برخلاف جمع‌کننده‌های دیگر، معمولا حاوی عناصر مرطوب‌کننده یا تسکین‌دهنده هستند که التهاب صورت را به حداقل می‌رسانند.


تونرهای صورت را نباید با جمع‌کننده‌های مشابه (قابض‌ها) آن اشتباه گرفت. جمع‌کننده‌های رایج، مواد باقی‌مانده از پاک‌کننده‌های صورت را از بین می‌برند و منافذ پوستی را موقتا کوچک می‌کنند. تونرها، برخلاف جمع‌کننده‌های دیگر، معمولا حاوی عناصر مرطوب‌کننده یا تسکین‌دهنده هستند که التهاب صورت را به حداقل می‌رسانند. تونرهای صورت را باید هر روز بعد از شُستن صورت و قبل از مرطوب کردن آن، استفاده کنید. عناصر موجود در تونرهای صورت براساس نوع کارخانه‌های تولیدی دارای تفاوت‌های خاصی هستند، اما همه آن‌ها با توجه به هدف مشخص و یکسانی به کار گرفته می‌شوند.

تونرهای صورت حاوی عناصر جمع‌کننده یا قابض هستند. الکل ایزوپروپیل در بسیاری از تونرهای بدون نسخه وجود دارد. تونرهای مبتنی بر الکل، مواد باقی‌مانده از صابون‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برند و با توجه به تبخیر شدن الکل روی صورت، احساس خنک‌کنندگی مطلوبی به پوست می‌دهند. در فرمول‌های بدون الکل، از جمع‌کننده‌های طبیعی مثل عنبر یا روغن درخت چای استفاده می‌شود.

تونرهای صورت با هدف تسکین دادن و هیدراته کردن پوست‌های خشک و ترک‌خورده طراحی می‌شوند. بنابراین، حاوی عناصری هستند که توانایی محقق کردن این هدف را دارند. آلوئه‌ورا، ویتامین E و عصاره گل بابونه، همگی پوست را تسکین می‌دهند و کمی رطوبت به آن می‌بخشند. با این‌که عناصر تغذیه‌کننده و هیدراته‌کننده در تونرهای صورت نمی‌توانند جایگزین عناصر موجود در مرطوب‌کننده‌ها شوند، ‌اما این توانایی را دارند که اثرات منفی پاک‌کننده‌های صورت (خصوصا در افراد دارای پوست حساس یا مستعد آکنه) را کاهش دهند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10169

افزودن نظر