نعنا فلفلی (نام علمی : Mentha piperita)
۲۳ بهمن ۱۳۹۵

نعنا فلفلی (نام علمی : Mentha piperita)


۱۵ نکته درباره نعنا فلفلی

۱- نعنا فلفلی گیاهی است علفی و پایا به ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر. ساقه این گیاه چهارگوش و به رنگ سبز و یا مایل به بنفش است.

۲- بعد از شناسایی نعنا فلفلی (قرن هفدهم به بعد) سال‌هاست که از آن به عنوان درمان سوءهاضمه، کولیت، سرماخوردگی، تب و سردرد استفاده می‌شود.

۳- بیشتر خواص نعنا فلفلی مربوط به وجود منتول در اسانس آن است که شامل اثرات ضدنفخ، ضددرد، ضداسپاسم، ضداحتقان و صفراآور می‌باشد.

۴- اسانس نعنا، خواص ضدویروس علیه بیماری نیوکاسل، ویروس هرپس سیمپلکس و واکسینا را نشان داده است.

۵- پژوهش‌های جدید کلینیکی، به دو صورت دو سو کور، نشان می‌دهد که استفاده موضعی از محلول‌های اسانس نعنا و مالیدن بر روی پیشانی، باعث کاهش سردرد می‌شود.

۶- همین محلول‌ها در کاهش درد آرتریت، مشکلات تاندون‌ها، التهابات ماهیچه‌ها و درد ماهیچه‌های اسکلتی بسیار مفید است.

۷- آزمایش‌های دیگری نشان داده است که منتول، حل کننده سنگ صفرا است و بنابراین محصولات خوراکی نعنا، دارای این اثرند.

۸- قطره‌های بینی تهیه شده از اسانس نعنا، ضداحتقان خوبی بوده و به صورت پماد و بخور نیز در رفع علائم سرماخوردگی، بسیار سودمند هستند.

۹- چای تهیه شده با قطره‌های خوراکی نعنا، در برطرف کردن علائم سرماخوردگی و به عنوان ضدسرفه، مفید و دارای خاصیت ضعیف معرق و ضدویروس است.

۱۰- مصرف فرآورده‌های خوراکی نعنا به برطرف کردن تانهابات مجاری مدفوع کمک می‌کنند و قرص‌های حاوی نعنا یا اسانس آن، دارای خاصیت ضدسرفه می‌باشند.

۱۱- مصرف گیاه نعنا یا عصاره‌های آن، حتی در طولانی‌مدت، ایجاد عارضه نمی‌کند و عوارض احتمالی، معمولا مربوط به اسانس یا منتول در فرآورده‌هاست.

۱۲- فرآورده‌هایی مانند سیگارهای حاوی منتول، شیرینی‌جات، کپسول‌های نعنا و چای‌های مختلف که حاوی نعنا هستند، به علت میزان کم منتول، بی‌ضرر می‌باشند.

۱۳- برای تهیه چای، روی ۲ گرم از برگ خردشده نعنا، یک استکان آب جوش ریخته و ۵ تا ۱۰ دقیقه بگذارید بماند ( بهتر است در ظرف بسته باشد)؛ سپس صاف کرده و میل کنید. همچنین انواع چای به صورت کیسه‌ای گه حاوی ۲ گرم پودر برگ نعناست، توسط کارخانه‌جات مختلف تهیه می‌شود.

۱۴- هیچگاه از اسانس خالص نعنا، به طور موضعی یا خوراکی استفاده نکنید؛ زیرا به شدت، موجب تحریک، التهاب و زخم می‌شود. اسانس‌ها همیشه باید به صورت رقیق‌شده فرموله و مورد استفاده قرار گیرند.

۱۵- گزارش‌هایی در مورد تداخلات دارویی، غذایی، مصرف در بارداری و شیردهی یا عوارض دیگر، از این گونه وجود ندارد و به نظر می‌رسد مصرف در حد دارویی آن بدون عارضه باشد.

  

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10167

افزودن نظر