سرخارگل یا اکیناسه (نام علمی : Echinacea angustifolia)
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

سرخارگل یا اکیناسه (نام علمی : Echinacea angustifolia)


۱۰ نکته درباره سرخارگل

۱- سرخارگل گیاهی است چندساله، با برگ‌های باریک و ساقه‌ای محکم به ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر، ساقه‌های گل‌دار آن در انتها فقط به یک گل با گل برگ‌های صورتی ختم می‌شود.

۲- ترکیبات بسیار متنوعی در این گیاه وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل دست کم هفت دسته مواد از جمله پلی‌ساکاریدها، فلاونوئیدها، کافئیک‌اسید، اسانس، پلی‌استیلن‌ها، آلکامیدها و ترکیبات متفرقه هستند.

۳- سرخارگل محرک سیستم دفاعی بدن، ضدالتهاب، ضدسرطان، ضدمیکروب و عفونت‌های معمولی، ضدعفونت‌های بالای دستگاه تنفس و ضدویروس است.

۴- این گیاه جهت پیشگیری و درمان سرماخوردگی های ضعیف تا متوسط و آنفلوانزا مناسب است. پمادهای تهیه شده از آن به طور موقت جهت جلوگیری از خونریزی و ورم نیز مفید است.

۵- اکی‌ناسین، اسید شیکوریک و اسید کافئیک آن دارای خاصین ضدویروس هستند. همچنین ترکیب اکی‌ناکوزید آن ضدمیکروب است. ترکیب اکی‌ناسئین و ایزوبوتیل‌آمید آن خاصیت حشره‌کشی دارد.

۶- قطره‌های خوراکی آن برای آرتریت روماتوئید بسیار مناسب است.

۷- اثر این قطره‌ها حدود نصف کورتیزون و پردنیزون می‌باشد. در پژوهش‌های اخیر اثر ضد کاندیدا آلبی‌کنس آن به اثبات رسیده است. در قدیم نیز جهت درمان گزش مار از آن استفاده می‌شده است.

۸- اصولا تهیه چای، دم کرده و جوشانده از این گیاه معمول نیست و بهتر است از داروهای صنعتی استاندارد شده آن استفاده شود.

۹- مصرف گیاه در حد دارویی عارضه‌ای ندارد؛ اما مقادیر زیاد آن ممکن است به دلیل وجود آلکالوئیدهای پیرازولیدین، عوارض کبدی ایجاد نماید.

۱۰- مصرف مقدار زیاد خوراکی فرآورده‌های این گیاه ممکن است باعث تهوع و گیجی شود.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10121

افزودن نظر