سقط و افسردگی چه رابطه‌ای با یکدیگر دارند؟

سقط و افسردگی چه رابطه‌ای با یکدیگر دارند؟

مطالعات جدید نشان می‌دهند که هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند رابطه‌ای بین افسردگی و اولین سقط وجود دارد.


مطالعات جدید نشان می‌دهند که هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند رابطه‌ای بین افسردگی و اولین سقط وجود دارد. محققان در این مطالعه، که در مجله پزشکی انگلیس به چاپ رسیده است، مطالعه‌ای را که پیش‌تر در آمریکا انجام شده بود مبنی بر اینکه سقط با افزایش خطر افسردگی در مادر همراه است، به چالش کشیدند.

در این پروژه، تیم تحقیقاتی با سرپرستی پروفسور نانسی روسو از ایالت آریزونا، با مطالعه بر روی ۱۲۴۷ زن، دریافتند که زنانی که با سقط روبه‌رو شدند، کمتر از زنانی که با بارداری ناخواسته روبه‌رو بودند دچار افسردگی شدند. عوامل دیگری به غیر از سقط مانند شرایط مالی و اجتماعی نیز می‌تواند باعث بروز افسردگی شود.

محققان معتقدند که در نظر گرفتن شرایط روانی مادر پیش از بارداری و سقط، بهتر می‌تواند عوامل بروز افسردگی را بیان کند. آن‌ها توصیه می‌کنند که زوج‌ها برای بارداری خود برنامه‌ریزی کنند تا کمتر دچار افسردگی شوند. تقریبا یک سوم بارداری‌ها در انگلیس ناخواسته هستند و مادران را شوکه می‌کنند که یکی از عوامل بروز افسردگی در آن‌ها است. به گفته مؤسسه ملی بهداشت و درمان، امروزه می‌توان با برنامه‌ریزی، سالانه جلوی ۷۰ هزار بارداری ناخواسته و درنتیجه بروز افسردگی را گرفت.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10062

افزودن نظر