اولین چهارشنبه اکتبر، روز جهانی فلج مغزی/ اعتماد به نفس مبتلایان به CP را بالا ببریم
۱۳ مهر ۱۳۹۵

اولین چهارشنبه اکتبر، روز جهانی فلج مغزی/ اعتماد به نفس مبتلایان به CP را بالا ببریم

اولین چهارشنبه از ماه اُکتبر هر سال، روز جهانی فلج مغزی (Cerebral Palsy) است. این روز، توسط گروهی متشکل از سازمان‌های غیرانتفاعی فلج مغزی به‌نام World Cerebral Palsy Initiative مدیریت می‌شود و اهداف خاصی را دنبال می‌کند:


اولین چهارشنبه از ماه اُکتبر هر سال، روز جهانی فلج مغزی (Cerebral Palsy) است. این روز، توسط گروهی متشکل از سازمان‌های غیرانتفاعی فلج مغزی به‌نام World Cerebral Palsy Initiative مدیریت می‌شود و اهداف خاصی را دنبال می‌کند: افزایش آگاهی درباره فلج مغزی و جلب کردن توجه مردم جهان به نیازهای خاص افرادی که با این مشکل پیچیده به زندگی ادامه می‌دهند.


یکی از شایع‌ترین علت‌های ناتوانی در دوران کودکی، فلج مغزی است که به‌عنوان نوعی اختلال غیرپیشرونده شناخته می‌شود. درواقع، این اختلال با افزایش سن تشدید نمی‌شود و معمولا به‌علت آسیب مغزی در دوران بارداری یا زایمان به وجود می‌آید. درحالی که هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما استفاده از داروها و روش‌های کمکی مختلف می‌تواند  به افراد مبتلا به فلج مغزی کمک کند تا زندگی کامل و بهتری را تجربه کنند.


افراد مبتلا به فلج مغزی و خانواده‌های‌شان، براساس این‌که کدام قسمت از بدن تحت تاثیر CP قرار گرفته است، با نیازها و شرایط خاصی روبه‌رو می‌شوند. روز جهانی فلج مغزی، اقدامی است در این راستا که همه مخترعان، معلم‌ها، مهندس‌ها، پزشکان، تاجران، دولت‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی را در سرتاسر جهان برای هدف خاصی دور هم گرد آورد: ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای حل مشکلات روزانه افراد مبتلا به فلج مغزی و کمک به زنگی آنان.


یکی از اهداف اصلی روز جهانی فلج مغزی، ایجاد فضایی مثبت در سرتاسر جهان است که ظرفیت لازم برای پذیرش افراد مبتلا به CP را داشته باشد و به این بیماران اعتمادبه‌نفسی بدهد تا بتوانند راحت‌تر در جامعه زندگی کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=10042

افزودن نظر