سردرد شما را در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید قرار می‌دهد

سردرد شما را در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید قرار می‌دهد

  • ۱۰ مهر ۱۳۹۵

محققان دانشگاه سینسیناتی در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره سردرد دست پیدا کردند. این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که از میگرن، سردرد خوشه‌ای، سردرد تنشی و سایر اختلالات سردرد رنج می‌برند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید قرار داشته باشند.

سلامتیسم

محققان دانشگاه سینسیناتی در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره سردرد دست پیدا کردند. این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که از میگرن، سردرد خوشه‌ای، سردرد تنشی و سایر اختلالات سردرد رنج می‌برند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید قرار داشته باشند. گزارشی از این مطالعه در The Journal of Head and Face Pain منتشر شده است.


در این مطالعه، اطلاعات مربوط به ۸ هزار و ۴۱۲ نفر مورد ارزیابی قرار گرفت که در یک پروژه مطالعاتی ۲۰ ساله شرکت کرده بودند.
نتایج نهایی نشان دادند که خطر ابتلا به کم‌کاری تیروئید در کسانی که از قبل به اختلالات سردرد مبتلا هستند، به ۲۱ درصد می‌رسد، اما همین خطر برای کسانی که درحال ابتلا به میگرن هستند، ۴۱ درصد است.


محققان براساس این یافته‌ها اعلام کردند که احتمال ابتلا به کم‌کاری تیروئید در افراد مبتلا به میگرن، بیشتر از همه است. با این‌که میگرن و کم‌کاری تیروئید به‌ندرت زندگی افراد را به خطر می‌اندازند، اما هر دو در صورت درمان نشدن می‌توانند کیفیت زندگی را کاهش دهند. علاوه بر این، مشخص شد که عواملی مثل افزایش سن، زن بودن، چاقی و مصرف داروهایی که تاثیر منفی روی تیروئید می‌گذارند، با ابتلا به کم‌کاری تیروئید مرتبط هستند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

چهار × پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب