مسابقه «نه به دیابت با تغذیه سالم»

#دیابتممنوع

درباره مسابقه

سلامتیسم با همکاری انجمن دیابت ایران به مناسبت هفته دیابت و برگزاری کمپین دیابت، با توجه به یکی از محورهای اصلی این کمپین که تمرکز بر تغذیه سالم دارد، اقدام به برگزاری مسابقه آشپزی می‌کند. این مراسم با حضور متخصصان انجمن دیابت، چهره‌های هنری و ورزشی، سرآشپزان به نام و ... و با انجام برنامه‌های سرگرمی و موسیقی صورت خواهد پذیرفت. هدف از برگزاری این مسابقه اهمیت دادن به تعذیه سالم، ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای پرانرژی و سلامت و پرهیز از مصرف غذاهای آماده و مضر و آگاهی دادن به مردم در خصوص روش‌های تغذیه سالم درجهت پیشگیری و درمان دیابت است. به همین مناسبت از شما دعوت می‌شود با شرکت در این مسابقه، همگام با ما، با تاکید بر تغذیه سالم برای نبرد با این بیماری خاموش برخیزید و از برندگان جوایز ارزنده‌ی این مسابقه باشید. برای شرکت در این مسابقه کافی‌ست فرم ثبت نام را پر کنید و آمادگی خود جهت شرکت در مسابقه را اعلام نمایید.

قوانین شرکت در مسابقه

  • شرکت در این مسابقه محدودیت سنی ندارد و برای تمام اعضای خانواده بلامانع است.
  • شرکت‌کنندگان در این مسابقه باید صرفاً یکی از غذاهای انتخابی از طرف متخصصین تغذیه انجمن دیابت ایران شامل " دلمه و پاستای سلامت" را تهیه کنند و نسبت به رعایت پروتکل طبخ غذای سالم*، ارزش مواد غذایی و خلاقیت و نوآوری در پخت‌وپز حساسیت داشته باشند.
  • ضروری است شرکت کنندگان به منظور انجام مراحل و دریافت کد خود، در ساعت اولیه شروع مراسم در محل حضور بهم رسانند.
  • لازم به ذکر است پس از پایان زمان ثبت نام، انتخاب شرکت کنندگان نهایی بر اساس قرعه کشی از میان ثبت نام کنندگان صورت خواهد پذیرفت و از طریق پیامک به اطلاع ایشان خواهد رسید.
  • مجری برگزاری در زمینه اسکان و حمل و نقل شرکت کنندگان تعهد و مسئولیتی نخواهد داشت.

* دلمه و پاستا هم می‌توانند یک غذای سالم و رژیمی عالی باشند به شرطی که پروتکل طبخ غذای سالم در تهیه آن‌ها رعایت شود. پروتکل طبخ غذای سالم شامل چربی کم، فیبر بالا و نشاسته حساب شده است. اصولا غذای سالم باید کم چرب باشد. از گروه فیبرها یعنی همان سبزیجات، غلات سبوس‌دار و ... باید در حد بالایی استفاده شود. نشاسته سهم مهمي در تأمين انرژي مورد نياز روزانه دارد و در وعده غذایی بسیار حائز اهمیت است. فرد چه دیابتی باشد چه غیر دیابتی، باید نشاسته را به‌صورت حساب‌شده مورد مصرف قرار دهد.

جوایز مسابقه

  • نفر اول شمش طلا
  • نفر دوم ربع سکه
  • نفر سوم کارت هدیه

مسابقه عکاسی

شما همزمان می‌توانید با ثبت نام در مسابقه آشپزی سالم، در مسابقه عکاسی آشپزی سالم کمپین هم شرکت کنید. شرایط این مسابقه به این صورت است که شما بر اساس شرایط اعلام شده در قوانین مسابقه، اقدام به آشپزی و از مراحل کار خود عکس تهیه کنید و یک جمله در خصوص اهمیت تغذیه سالم در پیشگیری و درمان دیابت بنویسید. سپس با انتشار عکس‌ها با هشتگ #دیابتممنوع در صفحه اینستاگرام خود، سه نفر از دوستان یا نزدیکان خود و همچنین صفحه salamatism.portal را منشن و به شرکت در این مسابقه دعوت فرمایید. هیات برگزاری کمپین به تصاویر منتخب ۳ نفر از افرادی که دیگران را به این مسابقه دعوت کرده‌اند؛ به قید قرعه کارت های هدیه اهدا خواهد نمود.

زمان و مکان مسابقه

پنجشنبه دوم آذر ماه از ساعت ۱۶ لغایت ۱۹

بزرگراه شهید خرازی، ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر)

ثبت نام در مسابقه