تشخیص پرخاشگری با توجه به سبک راه رفتن

تشخیص پرخاشگری با توجه به سبک راه رفتن

  • ۰۳ مهر ۱۳۹۵

محققان دانشگاه پورتسموث بعد از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که شدت پرخاشگری افراد را می‌توان با بررسی شیوه راه رفتن آن‌ها تشخیص داد. این مطالعه می‌تواند به تشخیص افراد پرخاشگر، پیش از اقدام به جرم، کمک کند و از این طریق در پیشگیری از جرایم مختلف موثر و مفید باشد.

سلامتیسم

محققان دانشگاه پورتسموث بعد از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که شدت پرخاشگری افراد را می‌توان با بررسی شیوه راه رفتن آن‌ها تشخیص داد. این مطالعه می‌تواند به تشخیص افراد پرخاشگر، پیش از اقدام به جرم، کمک کند و از این طریق در پیشگیری از جرایم مختلف موثر و مفید باشد. گزارشی از این مطالعه در Journal of Nonverbal Behavior‌ به انتشار رسیده است.


در این مطالعه، ۲۹ نفر برای ارزیابی شخصیت انتخاب شدند و شیوه راه رفتن آن‌ها روی تردمیل با استفاده از تکنولوژی motion capture با دقت زیادی ضبط شد. این تکنولوژی، رفتارهای انسان را ضبط می‌کند و مدل سه‌بعدی کاملی را شبیه‌سازی می‌کند. در ادامه، محققان به بررسی سرعت راه رفتن، حرکت‌های قفسیه سینه و حرکت‌های لگن پرداختند.


نتایج نهایی نشان دادند که حرکت‌های غیرعادی در قسمت‌های بالایی و پایینی بدن، نشان‌دهنده پرخاشگری در افراد است. درحالی که همبستگی متوسطی بین سرعت راه رفتن و پرخاشگری در مردان تشخیص داده شد، اما هیچ همبستگی خاصی در این زمینه برای زنان به ثبت نرسید.
لیام ساچل، مسئول این مطالعه و از اعضای دانشگاه پورتسموث، می‌گوید: «مردم به‌طور کلی می‌دانند که نوعی ارتباط بین راه رفتن مغرورانه و روان‌شناسی وجود دارد. شواهد تجربی ما، این مساله را تایید می‌کنند که شخصیت افراد در شیوه راه رفتن‌شان نمایان می‌شود».

افزودن نظر

هشت + یک =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب