مردانی که زیاد بحث می‌کنند، زودتر می‌میرند/ استرس خود را کنترل کنید!

مردانی که زیاد بحث می‌کنند، زودتر می‌میرند/ استرس خود را کنترل کنید!

  • ۰۳ امرداد ۱۳۹۵
  • بازدید: ۲۸۰ بار

گاهی به نظر می‌رسد برخی از مردان قادر هستند تا آخر عمرشان درباره یک موضوع به خصوص بحث و مذاکره کنند. مطالعاتی که اخیرا در دانمارک صورت گرفته است نشان می‌دهد که این نوع بحث‌ها می‌توانند مرگ شما را جلو بیاندازند.

سلامتیسم

گاهی به نظر می‌رسد برخی از مردان قادر هستند تا آخر عمرشان درباره یک موضوع به خصوص بحث و مذاکره کنند. مطالعاتی که اخیرا در دانمارک صورت گرفته است نشان می‌دهد که این نوع بحث‌ها می‌توانند مرگ شما را جلو بیاندازند. براساس نتایج به دست آمده، بحث و جدال مکرر بین زن و شوهرها یا اقوام و همسایه، در صورتی که یکی از طرفین سریعا گذشت نکند، می‌تواند مدت‌ها ادامه پیدا کند و همین امر شانس مرگ افراد را در میان‌سالی بالا می‌برد. این خطر برای مردانی که شغل خود را از دست داده‌اند، چندبرابر است.


برای انجام این پروژه، محققان از ۱۰ هزار زن و مرد ۳۶ تا ۵۲ ساله درباره روابط اجتماعی‌شان سؤال کردند. پس از ۱۱ سال پیگیری افراد، ۴ درصد از زنان و ۶ درصد از مردانی که بحث گرا بودند، مرده بودند. نیمی از مرگ‌ها به دلیل سرطان بود و مابقی به دلیل مشکلات قلبی، بیماری‌های کبدی، تصادف و خودکشی بود. این آمار نشان می‌دهد که بزرگترین خطری که زندگی را تهدید می‌کند میزان بالای تمایل به بحث کردن است و مردانی که زیاد بحث و جدال می‌کنند بیشتر در خطر هستند.


به گفته محققان، اگر شخصیتی بحث کننده دارید، به این معنی است که نمی‌توانید استرس‌تان را کنترل کنید و اجازه می‌دهید فشار عصبی، بر شما غلبه کند. به خاطر سلامت خودتان هم که شده، بحث را کنار بگذارید و به کمک یوگا و مدیتیشن، استرس‌تان را کم کنید.

افزودن نظر

در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب