دیابت همراه با بیماری قلبی؛ ترکیبی خطرناک و مهلک

دیابت همراه با بیماری قلبی؛ ترکیبی خطرناک و مهلک

  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
  • بازدید: ۲۶۶ بار

گروهی از محققان اعلام کردند که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی ممکن است با خطرات بیشتری نسبت به آن‌چه تا پیش از این تصور می‌شد، مواجه باشند.

سلامتیسم

بررسی تاثیرات بیماری های قلبی و دیابت بر هم. گروهی از محققان اعلام کردند که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی ممکن است با خطرات بیشتری نسبت به آن‌چه تا پیش از این تصور می‌شد، مواجه باشند. دکتر ویلیام وایت، استاد دانشگاه کانکتیکات و مسئول مطالعه، می‌گوید: «همراه شدن دیابت نوع ۲ با سندرم حاد کرونری به توجه بسیار بیشتری نیاز دارد، خصوصا به‌منظور جلوگیری از بروز حوادث قلبی شدید».


در این مطالعه، بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ در سرتاسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند. در بین این بیماران، آن‌هایی که به‌دلیل نارسایی احتقانی قلب در بیمارستان بستری شده بودند، با خطر مرگ ۲۴ تا ۲۸ درصدی در عرض ۱۸ ماه مواجه شدند. این میزان، ۵ برابر بیشتر از همین نوع خطر در میان کسانی است که به‌دلیل مشکلات جدی قلبی در بیمارستان بستری نمی‌شوند.


براساس گزارش Diabetes Care، نتایج نهایی نشان می‌دهد که خطر ابتلا به بیماری قلبی در میان افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲، بین ۲ تا ۳ برابر بیشتر از کل جمعیت است. ارتباط بین بیماری قلبی و دیابت نوع ۲، تا حدودی به چاقی و مشکلاتی مثل فشار خون بالا و کلسترول خون بالا در هر دو بیماری برمی‌گردد.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

افزودن نظر

نه × پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب