پایین آوردن تب با باکتری‌‌های پروبیوتیک

پایین آوردن تب با باکتری‌‌های پروبیوتیک

  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • بازدید: ۳۴۲ بار

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که «باکتری‌های دوستدار سلامت» یا همان «پروبیوتیک‌ها» می‌توانند در پایین آوردن تب و تخفیف علایم حساسیت فصلی، موثر باشند. با این حال، هنوز هم نیاز به تحقیقات بیشتری برای اینکه بتوان پروبیوتیک‌ها را به‌عنوان یک گزینه درمانی معرفی کرد، وجود دارد.

سلامتیسم

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که «باکتری‌های دوستدار سلامت» یا همان «پروبیوتیک‌ها» می‌توانند در پایین آوردن تب و تخفیف علایم حساسیت فصلی، موثر باشند.

با این حال، هنوز هم نیاز به تحقیقات بیشتری برای اینکه بتوان پروبیوتیک‌ها را به‌عنوان یک گزینه درمانی معرفی کرد، وجود دارد. برخی از دانشمندان بر این باورند که افزایش ابتلا به آلرژی می‌تواند به‌دلیل کمبود میزان باکتری‌های زنده در دستگاه گوارش و بخش‌های داخلی بدن باشد. کاهش این باکتری‌های زنده و مفید، پایین آمدن قدرت سیستم دفاعی بدن و افزایش خطر ابتلا به آلرژی را به دنبال خواهد داشت.

پروبیوتیک‌ها میکروب‌های زنده‌ای هستند که می‌توانند باعث افزایش حجم باکتری‌های خوب در امحا و احشای بدن شوند. خوشبختانه این روزها، انواع لبنیات حاوی پروبیوتیک در بازار وجود دارند که می‌توان آنها را جایگزین لبنیات معمولی کرد و از خواص فراوانشان بهره برد. 

افزودن نظر

هفت × شش =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب