کمبود یا اضافه وزن، باعث تشدید میگرن می‌شود/ مبتلایان به میگرن، وزن‌شان را در محدوده سالم نکه دارند

کمبود یا اضافه وزن، باعث تشدید میگرن می‌شود/ مبتلایان به میگرن، وزن‌شان را در محدوده سالم نکه دارند

 • ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
 • بازدید: ۱۲۱ بار

گروهی از محققان بعد از بررسی‌های اخیرشان اعلام کردند که وزن افراد می‌تواند خطر ابتلا به سردردهای میگرنی را تحت تاثیر قرار بدهد.

سلامتیسم

گروهی از محققان بعد از بررسی‌های اخیرشان اعلام کردند که وزن افراد می‌تواند خطر ابتلا به سردردهای میگرنی را تحت تاثیر قرار بدهد. گزارشی از این بررسی جامع در Neurology منتشر شده است.

دکتر پیترلین (از مسئولان این مطالعه) می‌گوید: «افراد مبتلا به میگرن و همین‌طور پزشکان باید بدانند که داشتن اضافه‌وزن یا کمبود وزن اصلا برای میگرن مناسب نیست، و حفظ وزن در محدوده سالم می‌تواند خطر مواجه شدن با سردردهای میگرنی را کاهش بدهد».

محققان دانشگاه جانز هاپکینز در این بررسی جامع، ۱۲ مورد از مطالعات قبلی را در این زمینه ارزیابی کردند که مجموعا جمعیتی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر را شامل می‌شدند. یافته‌های آنان نشان می‌دهند که افراد مبتلا به چاقی، ۲۷ درصد بیشتر از افراد دارای وزن سالم با سردردهای میگرنی مواجه می‌شوند. حتی احتمال تجربه سردردهای میگرنی در افرادی که کمبود وزن دارند، ۱۳ درصد بیشتر از افراد دارای وزن سالم است.

به‌گفته دکتر پیترلین، هنوز توضیح قطعی و روشنی درباره این ارتباط وجود ندارد. با این‌حال، بافت چربی نوعی ارگان درون‌ریز محسوب می‌شود و زیاد بودن یا کم بودن آن مانند ارگان‌های درون‌ریز دیگر (مثل تیروئید)، مشکلاتی را به همراه می‌آورد.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

نه - هشت =
در همین زمینه بخوانید...
 • کاربرد بوتاکس در درمان میگرن

  کاربرد بوتاکس در درمان میگرن

  دانشمندان آکادمی نورولوژی آمریکا با انتشار جدیدترین دستورالعمل این آکادمی در مجله Neurology، اعلام کردند که بوتاکس می‌تواند به‌عنوان روش درمانی بی‌خطر و...

 • قهوه بر علیه پارکینسون!

  قهوه بر علیه پارکینسون!

  چندین مورد از مطالعات علمی نشان داده‌اند که کافئین، این پتانسیل را دارد که روند پیشرفت بیماری پارکینسون را آرام کند. گروهی از...

 • بعد از سکته مغزی خفیف، آسپیرین بخورید!

  بعد از سکته مغزی خفیف، آسپیرین بخورید!

  محققان دانشگاه آکسفورد در یکی از مطالعات اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره مصرف آسپیرین دست پیدا کردند. براساس گزارشی که در The Lancet...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب