سرما خورده‌اید؟ شیرینی، غذاهای سرخ‌کردنی و چرب نخورید!

سرما خورده‌اید؟ شیرینی، غذاهای سرخ‌کردنی و چرب نخورید!

  • ۲۲ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۶۲ بار

متخصصان معتقدند که در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، خصوصا بیماری‌های و مشکلات مربوط به معده، مصرف انواع شیرینی‌ها باید متوقف شود.

سلامتیسم

شیرینی‌ها
متخصصان معتقدند که در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، خصوصا بیماری‌های و مشکلات مربوط به معده، مصرف انواع شیرینی‌ها باید متوقف شود. به‌گفته دکتر کریستین آرتور، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Orange Coast Memorial در کالیفرنیا، خوردن خوراکی‌های قندی تصفیه‌شده می‌تواند قابلیت سلول‌های سفید خون برای مقابله با باکتری‌ها را موقتا متوقف کند.


تا چند ساعت بعد از مصرف کیک‌ها و کلوچه‌ها، آب‌نبات‌ها،‌ غلات صبحانه شیرین و...، سیستم ایمنی بدن ضعیف‌تر از حالت عادی می‌شود. با توجه به همین وضعیت، کارآمدی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با میکروب‌هایی که شما را مریض کرده‌اند، کاهش می‌یابد.
دکتر آرتور می‌گوید: «قندها ذاتا مایعات را از دستگاه گوارش بیرون می‌کشند و همین اتفاق می‌تواند شما را با مدفوع شُل و آبکی و حتی اسهال مواجه کند».

غذاهای سرخ‌کردنی و چرب
مصرف غذاهای سرخ‌کردنی و چرب نیز در صورت ابتلا به مشکلات مربوط به معده، ممنوع است. به‌گفته دکتر باتیا، «غذاهای چرب به زمان بیشتری برای حرکت در دستگاه گوارش نیاز دارند و همین ویژگی می‌تواند احساس تهوع را بدتر کند و حتی محرکی برای ریفلاکس اسید معده باشد».
از آن‌جایی که این مواد غذایی، اسپاسم‌های عضلانی مربوط به روده را تحریک می‌کنند، باعث تشدید اسهال نیز می‌شوند. بنابراین، مصرف این نوع از مواد غذایی را تا بهبودی کامل، متوقف کنید.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

یک + سه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب