بهترین راه‌ها برای کاهش استرس فصلی/ داشتن برنامه‌ریزی مالی

بهترین راه‌ها برای کاهش استرس فصلی/ داشتن برنامه‌ریزی مالی

  • ۱۹ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۵۳ بار

فصل زمستان به سال جدید ختم می‌شود و سال جدید هم با مخارج خاص خودش همراه است. بعضی از افراد، هیچ فکری برای مخارج سال جدید نمی‌کنند و با نزدیک شدن به پایان زمستان، با سطح بالایی از استرس مواجه می‌شوند. 

سلامتیسم

برنامه‌ریزی مالی داشته باشید
فصل زمستان به سال جدید ختم می‌شود و سال جدید هم با مخارج خاص خودش همراه است. بعضی از افراد، هیچ فکری برای مخارج سال جدید نمی‌کنند و با نزدیک شدن به پایان زمستان، با سطح بالایی از استرس مواجه می‌شوند. حتی بعضی از آنان، براساس ولخرجی‌های بدون پشتوانه پیش می‌روند و درنهایت به مشکلات حاد برمی‌خورند. برای جلوگیری از این اتفاقات ناخوشایند و استرس ناشی از آن‌ها، حتما برای مخارج فصل زمستان و سال جدید برنامه‌ریزی کنید و دقیقا براساس همین برنامه زندگی کنید. برنامه‌ریزی مالی به شما کمک می‌کند تا در مقابل وسوسه ولخرجی مقاومت کنید.

از خانه بیرون بروید
فعالیت‌های ورزشی بیرون از خانه مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و...، یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس فصلی هستند. پس، شما هم فعالیتی را انتخاب کنید که واقعا از آن لذت می‌برید. این ورزش‌ها، علاوه بر این‌که شادابی و نشاط خاصی را به روان شما می‌دهند، اهمیت ویژه‌ای برای سلامت قلبی-عروقی دارند. با نشستن در خانه نمی‌توان با استرس فصلی مقابله کرد. پیش از هر چیز باید از خانه بیرون بروید و از تلاش ناامید نشوید!

افزودن نظر

شش × چهار =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب