دلیل و درمان کولیت ایسکمیک در دوران سالمندی/ بخش سوم

دلیل و درمان کولیت ایسکمیک در دوران سالمندی/ بخش سوم

  • ۱۸ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۴۵ بار

ممکن است که پزشک با توجه به عواملی مانند علائم، سن، سابقه سلامتی و آزمایش‌هایی که نشانگرهای التهاب را در خون شما نشان می‌دهند، ‌نسبت به بیماری کولیت ایسکمیک مشکوک شود.

سلامتیسم

تشخیص و درمان کولیت ایسکمیک
ممکن است که پزشک با توجه به عواملی مانند علائم، سن، سابقه سلامتی و آزمایش‌هایی که نشانگرهای التهاب را در خون شما نشان می‌دهند، ‌نسبت به بیماری کولیت ایسکمیک مشکوک شود. به‌گفته دکتر ساها، «مثل هر موضوع دیگری در علم پزشکی، باید قطعه‌های پازل را در کنار هم قرار داد».


اگر علامت اصلی شما درد در ناحیه شکم باشد، احتمال دارد که پزشک نیز سی‌تی اسکن یا کولونوسکوپی را برای شما در نظر بگیرید. اما اگر علامت اصلی، خون‌ریزی در رکتوم باشد، پزشک سریعا شما را برای کولونوسکوپی می‌فرستد.
روش‌های درمانی کولیت ایسکمیک به شدت بیماری بستگی دارند. اگر بیماری در وضعیت خفیف باشد، معمولا از تزریق مایعات وریدی برای تقویت جریان خون استفاده می‌شود. با این‌حال، در موارد شدید، استفاده از آنتی‌بیوتیک در کنار تزریق وریدی و نظارت دقیق قرار می‌گیرد. دلیلش این است که اگر کولون شدیدا ملتهب شده باشد، باکتری‌های درون آن می‌توانند به جریان خون راه پیدا کنند.


در موارد بسیار شدید هم معمولا فرد بیمار برای جدا کردن بخش آسیب‌دیده از بدن، به جراحی نیاز پیدا می‌کند. عدم انجام چنین کاری می‌تواند عفونت را در سرتاسر بدن فرد بیمار گسترش بدهد و حتی منجر به مرگ شود.

افزودن نظر

یک - یک =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب