آشنایی با دلایل از دست دادن شنوایی در سالمندی/ افزایش سن

آشنایی با دلایل از دست دادن شنوایی در سالمندی/ افزایش سن

  • ۱۳ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۷۳ بار

قوای شنوایی انسان‌ها همراه با افزایش سن‌شان، ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. حتی اگر در تمام دوران‌های زندگی به‌خوبی از گوش‌های خودتان مراقبت کرده باشید، باز هم نمی‌توانید جلوی چنین اتفاقی را در دوران سالمندی بگیرید.

سلامتیسم

افزایش سن
قوای شنوایی انسان‌ها همراه با افزایش سن‌شان، ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. حتی اگر در تمام دوران‌های زندگی به‌خوبی از گوش‌های خودتان مراقبت کرده باشید، باز هم نمی‌توانید جلوی چنین اتفاقی را در دوران سالمندی بگیرید. ضعف شنوایی ناشی از افزایش سن، معمولا به‌علت از بین رفتن سلو‌ل‌های درون گوش ایجاد می‌شود. متاسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از این نوع ضعف شنوایی وجود ندارد.

از دست دادن شنوایی موقع تولد
بعضی از نوزادان همراه با ناشنوایی متولد می‌شوند که اصطلاحا به آن، ناشنوایی مادرزادی می‌گویند. اگرچه ناشنوایی مادرزادی معمولا دارای پیشینه خانوادگی است، اما می‌تواند به‌علت مبتلا شدن مادر به دیابت بارداری یا یکی از عفونت‌ها در دوران بارداری اتفاق بیافتد. البته اگر نوزاد پیش از موعد مقرر متولد شد، باز هم احتمال از دست دادن شنوایی وجود دارد. علت‌های دیگری مانند بروز تروما در زمان تولد، نیز باعث می‌شوند که اکسیژن کافی به نوزاد نرسد و او را به از دست دادن شنوایی دچار می‌کنند. حتی مبتلا شدن به زردی در دوران نوزادی هم می‌تواند در برخی از موارد به از دست دادن شنوایی منجر شود.

افزودن نظر

پنج + نه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب