آشنایی با میوه‌های زمستانی/ کامکوات

آشنایی با میوه‌های زمستانی/ کامکوات

  • ۱۳ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۹۹ بار

کامکوات، یکی از بهترین میوه‌های زمستانی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. این میوه‌های کوچک که از خانواده مرکبات هستند، میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی را برای بدن فراهم می‌کنند. 

سلامتیسم

کامکوات
کامکوات، یکی از بهترین میوه‌های زمستانی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. این میوه‌های کوچک که از خانواده مرکبات هستند، میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی را برای بدن فراهم می‌کنند. بخش قابل توجهی از این آنتی‌اکسیدان‌ها در پوست شیرین، نرم و خوراکی کامکوات قرار دارد. یک وعده مصرفی کامکوات که برابر است با ۵ عدد کامکوات، تقریبا یک‌پنجم از نیاز روزانه بدن به فیبر را فراهم می‌سازد و حتی مقداری پتاسیم، ویتامین C و ویتامین A هم به بدن می‌رساند.


کامکوات، یکی از میوه‌های همه‌کاره است که می‌توان از آن در انواع سالادها و غذاها استفاده کرد. می‌توانید کامکوات را به‌راحتی خُرد کنید و به سالاد اضافه کنید، یا از آب کامکوات به‌جای آب پرتقال در انواع دستورپخت‌ها کمک بگیرید. ترکیب کامکوات با آووکادو، پیاز قرمز، گشنیز و لیموی تازه، یکی از بهترین سالادها را برای شما فراهم می‌کند.


موقع خرید کامکوات، انواعی را انتخاب کنید که رنگ نارنجی روشن دارند، چون کامکوات سبز هنوز کال است. علاوه بر این، کامکوات را باید در دمای اتاق نگهداری کنید و در عرض ۲ یا ۳ روز بخورید. البته نگهداری کامکوات در یخچال، عمر آن را تا ۲ هفته افزایش می‌دهد.

افزودن نظر

سه + دو =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب