آشنایی با دلایل از دست دادن شنوایی در سالمندی/ تجمع جرم گوش

آشنایی با دلایل از دست دادن شنوایی در سالمندی/ تجمع جرم گوش

  • ۱۲ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۶۱ بار

جرم گوش، از کانال گوش در مقابل آلودگی‌ها و باکتری‌های محافظت می‌کنند. اما این امکان هم وجود دارد که جرم گوش در این ناحیه جمع شود و حالت سفت‌وسختی به خود بگیرد.

سلامتیسم

تجمع جرم گوش
جرم گوش، از کانال گوش در مقابل آلودگی‌ها و باکتری‌های محافظت می‌کنند. اما این امکان هم وجود دارد که جرم گوش در این ناحیه جمع شود و حالت سفت‌وسختی به خود بگیرد. این وضعیت می‌تواند کانال گوش را مسدود کند و روی قوای شنوایی هم تاثیر منفی بگذارد. تجمع جرم گوش حتی می‌تواند به گوش‌درد منجر شود یا احساس گرفتگی گوش را در شما به‌وجود بیاورد.


اگر احساس می‌کنید که جرم گوش بیش از حد در کانال گوش شما جمع شده است، سعی نکنید که آن را با گوش‌پاک‌کن پنه‌ای یا اشیای دیگر خارج کنید. بهترین کار برای شما، مراجعه به پزشک است تا این کارا سریع و بدون خطر برای شما انجام بدهد.

بیماری‌های دوران کودکی
بسیاری از بیماری‌های دوران کودکی می‌توانند باعث از دست دادن شنوایی یا تضعیف شنوایی شوند. عفونت‌های گوش می‌توانند گوش میانی را با مایعات اضافی پُر کنند و باعث از دست دادن شنوایی شوند. البته این وضعیت معمولا با از بین رفتن عفونت و مایعات اضافی، برطرف می‌شود.
عفونت‌های دیگر هم می‌توانند باعث آسیب‌دیدگی گوش میانی یا گوش داخلی شوند و فرد را با از دست دادن شنوایی برای همیشه مواجه کنند. بیماری‌های شناخته‌شده‌ای که در دوران کودکی می‌توانند روی قوای شنوایی تاثیر منفی بگذارند، بدین ترتیب هستند: آبله‌مرغان، آنسفالیت، آنفلوآنزا، سرخک، مننژیت و اوریون.

افزودن نظر

ده - شش =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب