بهترین راه مقابله با سرماخوردگی در زمستان/ دست‌های خود را بشویید

بهترین راه مقابله با سرماخوردگی در زمستان/ دست‌های خود را بشویید

  • ۱۰ دی ۱۳۹۵
  • بازدید: ۵۱ بار

در فصل زمستان، هر روز باید به‌طور منظم و در فواصل معین، دست‌های خودتان را بشویید. این کار برای پایین آوردن شانس ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، واقعا کلیدی و ضروری است.

سلامتیسم

دست‌های خودتان را بشویید

در فصل زمستان، هر روز باید به‌طور منظم و در فواصل معین، دست‌های خودتان را بشویید. این کار برای پایین آوردن شانس ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، واقعا کلیدی و ضروری است. میکروب‌ها به‌راحتی روی انگشت‌ها باقی می‌مانند و شما هم خیلی راحت آن‌ها را به دهان یا چشم‌ها منتقل می‌کنید. بسیاری از ویروس‌ها از همین طریق گسترش پیدا می‌کنند.

 

واکسن را فراموش نکنید

ممکن است فکر کنید که آنفلوآنزا فقط یک مشکل جزئی است، اما واقعا می‌تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. حتی آنفلوآنزا می‌تواند برای کودکان، سالمندان و زنان باردار، خطرناک هم باشد. یک واکسن کوچک می‌تواند شما و خانواده‌تان را از ابتلا به این بیماری دور نگه دارد. این‌که خود واکسن آنفلوآنزا باعث ابتلا به این بیماری می‌شود، یکی از اشتباهات رایج در این زمینه است و هیچ اعتباری ندارد.

 

برای مقابله با بیماری آماده باشید

مطمئن شوید که منابع مورد نیاز برای مقابله با میکروب‌ها را در اختیار دارید. بهتر است که داروهای ضداحتقان یا ضددرد را قبلا خریداری کنید. تهیه صابون‌ و ضدعفونی‌کننده دست را هم از یاد نبرید. خرید چای گیاهی، آب‌میوه‌های طبیعی و سوپ مرغ آماده نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در شرایط بحرانی، سریعا با بیماری مبارزه کنید.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب